Murcia

Murcia je region ležící na jihu Španělska, který omývají vody dvou moří – Středozemního a Mar Menor neboli Menšího moře. Stejnojmenné hlavní město Murcia je centrem kultury, zábavy i klasických dovolenkových aktivit.

Oblast stvořená pro milovníky historie i moderní architektury

Murcia leží v údolí řeky Segury a obklopuje ji několik výběžků. Na jednom z nich, Monteagudo, stojí středověký arabský obranný hrad, jehož návštěvu vřele doporučujeme. Milovníci památek by neměli vynechat ani Catedral de Santa María ze 14. století na náměstí Plaza de Belluga. Moderní umění lze spatřit při toulkách městem především na lávkách a mostech přes řeku Seguru. Místní atrakcí je most stojící nad kanálem spojující Středozemní moře a Mar Menor, který se v určitých intervalech zvedá, aby propustil lodě z jednoho do druhého.

Murcia je zárukou dokonalého počasí pro odpočinek i výlety

Zdejší region má pro návštěvníky připravenou řadu možností k pasivnímu, ale hlavně k aktivnímu odpočinku. Stává se tak atraktivní destinací pro cestovatele. Přírodní kontrasty s prakticky dokonalým počasím, kdy slunce svítí 315 dnů v roce, dělají z Murcie dobře dostupné a prakticky ideální místo pro příjemně strávené chvíle. Oblíbené jsou pobyty ve stylu wellness spojující venkovní aktivity všeho druhu.

Destinace Murcia