800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverem Španělska po svatojakubské cestě

Velmi rozmanitý okruh, který vás zavede do oblasti soudobé architektury v Bilbau, přiblíží přírodní krásy Kantábrie a Asturie, mystické a duchovní Santiago de Compostelo a královsko město Madrid.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

BILBAO – přílet do Bilbaa, kde se hned při příletu seznámíte s moderní architekturou, a to v podobě letiště vyprojektovaného S. Calatravou. Pokračování k Museo Guggenheim, ikoně moderní přestavby kdysi průmyslového a přístavního města. Dál do staré části města, jehož srdce tvoří Las Siete Calles, sedm křivolakých rušných uliček. Prohlídka moderního okolí centra, kde najdete visutý most z roku 1893, zapsaný na seznam UNESCO. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den

SANTANDER – SANTILLANA DE MAR – dopoledne přesun do Kantábrie. Přejezd do letoviska Santander s krásnou pláží El Sardinero a přístavem. Pokračování do Santillana de Mar, které se pyšní více než než 1 200 let starou historií a jedinečnou kombinací architektonických slohů. Hlavním lákadlem města je Colegiata, románský klášter, kde se nachází hrobka křesťanské mučednice sv. Juliany. Přejezd oblastí Picos de Europa, vápencovým pohořím, které se táhne pouhých 25 km od pobřeží a jehož vrcholky se zvedají až do výše 2 600 m n. m. Dojezd do Cangas de Onís.

3. den

CANGAS DE ONÍS – COVADONGA – PICOS DE EUROPA – Cangas de Onís je první španělské křesťanské hlavní město založené před 1 300 lety. Má několik velmi cenných památek – kapli Santa Cruz se starým dolmenem z doby bronzové a klenutý středověký most, pod nímž je zavěšen asturský kříž. Pokračování do jeskyně ve vesnici Covadonga, věnované králi Pelayovi a jeho vítězné bitvě nad Maury, která znamenala začátek reconquisty. Odpoledne procházka v národním parku Picos de Europa, v oblasti jezer Lagos de Enol a La Ercina, která jsou ledovcového původu.

4. den

GIJÓN – OVIEDO – dopoledne zastávka na vyhlídku na Mirador del Fito a pak pokračování do Gijónu, největšího města Asturie. Jeho starobylé centrum se nachází na pevninském výběžku Cimadevilla, kolem něhož se táhnou nekonečné pláže. Pokračování do Ovieda, kde se nacházejí významné předrománské památky Santa María del Naranco a San Miguel de Lillo. Gotická katedrála San Salvador ukrývá ve své kapli Cámara Santa několik symbolů středověkého křesťanství ve Španělsku – Andělský kříž, symbol města, a Vítězný kříž, symbol celé Asturie.

5. den

LUARCA – LUGO – dopoledne přejezd podél pobřeží biskajského zálivu, zastávka v typické rybářské vesnici Luarca s bílými domky. Pokračování přes Ribadeo, vstupní vesnici provincie Galicie, do města Lugo, obehnaného římskými hradbami. Ty jsou nejzachovalejší ve Španělsku a je po nich možné celé město obejít. Katedrála ve městě byla inspirovaná slavnou stavbou v Santiagu de Compostela. V pozdním odpoledni přejezd závěrečné části svatojakubské cesty.

6. den

SANTIAGO DE COMPOSTELA – celý den věnovaný jednomu z nejkrásnějších měst na světě, které již více než 1 000 let přitahuje zástupy poutníků. Ti se vydávají na svou rituální cestu, jež je má očistit, do katedrály, místa uložení ostatků sv. Jakuba. Město má i další význačné památky -středověkou čtvrť, tradiční trh, renesanční přístřeší pro chudé a nemocné, postavené katolickými panovníky Ferdinandem a Isabelou, dnes přeměněné na luxusní parador.

7. den

MADRID – přejezd do hlavního města království Madridu, okružní jízda autobusem – hlavní tepna města Paseo de la Castellana, nádraží Atoša, muzejní část města. Ubytování.

8. den

– volno do transferu na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 5 500 Kč

Počasí

Andalusie

17°C Převážně oblačno

Barcelona a okolí

15°C Jasno

Costa Brava

16°C Polojasno

Formentera

15°C Skoro jasno

Ibiza

15°C Skoro jasno

Madrid a okolí

15°C Oblačno

Mallorca

13°C Skoro jasno

Menorca

16°C Skoro jasno

×