Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Spojené arabské emiráty: užitečné informace pro turisty

Spojené arabské emiráty se nacházejí na východě Arabského poloostrova v jihozápadní Asii. Z jihu a východu sousedí země s Ománem a z jihu a západu se Saudskou Arábií. Námořní hranici sdílí Spojené arabské emiráty s Katarem, Íránem a Pákistánem. Země leží při pobřeží Perského zálivu. Spojené arabské emiráty se skládají z celkem sedmi jednotlivých emirátů. Celková rozloha Spojených arabských emirátů je 83 600 km2.

Spojené arabské emiráty jsou zemí, která se těší rostoucí oblibě mezi turisty. Cestovatelé oceňují celoroční vysoké teploty a možnost koupání v moři, vysokou úroveň služeb, luxus, moderní architekturu, exotickou kulturu i možnost výletů do pouště. Nejvíce turistů míří tradičně do těchto destinací Spojených arabských emirátů - Dubaje, Abu Dhabi a Ras Al-Khaimah. Vydejte se s námi na dovolenou do Spojených arabských emirátů a poznejte tuto jedinečnou zemi!

Co byste měli vědět o Spojených arabských emirátech?

SAE DubajHlavní město

Hlavním městem Spojených arabských emirátů je Abu Dhabi.

Měna

Měnou ve Spojených arabských emirátech je dirham (AED).

Jazyk

Úředním jazykem v SAE je arabština.

Časový posun

Ve Spojených arabských emirátech je v době letního času o 2 hodiny více než v ČR a v době zimního času o 3 hodiny více.

Vstupní formality

Od roku 2015 byla pro krátkodobé pobyty do 90 dnů pro české občany zrušena povinnost mít při cestě do Spojených arabských emirátů vízum. Turisté cestují do SAE na základě platného cestovního pasu

Očkování

Žádné očkování do Spojených arabských emirátů není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat