Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Rady na cestu na Svatou Lucii

víza a cestovní doklady

Čeští občané potřebují pro vstup na ostrov Svatá Lucie cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců po návratu. Vízová povinnost pro krátkodobé pobyty byla zrušena v roce 2007.

zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na Svaté Lucii je na nižší úrovni. V zemi jsou státní i soukromé nemocnice, za lékařské ošetření je vyžadována předem platba v hotovosti. Doporučujeme uzavřít kvalitní zdravotní připojištění.

Očkování není povinné, je vhodné zvážit přeočkování proti tetanu. Při příjezdu ze zemí s možným výskytem žluté zimnice se očkování proti této nemoci vyžaduje. Vzhledem k výskytu bilharzie se nedoporučuje koupání v jakýchkoliv vnitrozemských vodách. Na ostrově se v malém rozsahu vyskytuje rovněž horečka dengue, je nutné používat repelenty a vhodné oblečení.

Při návštěvě ostrova Svatá Lucie je nutno dodržovat hygienu, používat pouze pitnou vodu a konzumovat jen řádně omyté ovoce a zeleninu, abyste předešli možným střevním potížím.

Drobná kriminalita se na ostrově vyskytuje ve městech. Nedoporučuje se nechávat osobní věci bez dozoru, vycházet v nočních hodinách na odlehlá místa a nosit s sebou větší množství finančních prostředků. Přechovávání či užívání drog podléhá tvrdým trestům a vysokým pokutám.

zajímavosti

Castries

Obchodní centrum, živý přístav a hlavní město ostrova Svatá Lucie se rozkládá v překrásné scenérii přírodního přístavu a hor. Návštěvníkům nabízí pozůstatky dávné historie i moderní výstavbu. Můžete projít rušné uličky Jeremie a Peyniers se spoustou řemeslných výrobků i klidné náměstí Dereka Walcotta s dřevěnými domy pocházejícími z 19. století či katedrálou Immaculate Conception s překrásnými pestrobarevnými interiéry. V Castries objevíte skvělé restaurace, nákupní centrum Le Place Carenage nebo budovu Finančního centra, které tvoří dominantu města.

Rodney Bay

Rozlehlý chráněný záliv zahrnuje malebnou oblast Reduit Beach s nejjemnějším pískem a čistoskvoucím mořem i největší jachetní přístav ostrova v Rodney Bay Marina. Přístav představuje fantastické místo plné vynikajících restaurací, bank a obchůdků. Na každém kroku zde potkáváte jachtaře a námořníky. Obě oblasti jsou dostupné trajektem nebo příjemnou procházkou.

Národní park Frigate Islands

Na východním pobřeží ostrova se nachází Národní rezervace Frigate Islands. Je domovem vzácných druhů ptactva, ale i jedovatých hadů. Zajímavostí je, že oblast byla v minulosti osídlena karibskými indiány. Na výlet do parku se můžete vydat s místními cestovními kancelářemi, které je organizují.