Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Rady na cestu na Svatý Martin

Doklady a víza

Občané ČR potřebují pro vstup na Svatý Martin cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi. Nutno předložit zpáteční letenku.

Pokud se letí s mezipřistáním v USA, je zapotřebí americké vízum. Maximální délka pobytu je 14 dní, s možností prodloužení na 90 dní.

Země nemá zastoupení v ČR. ČR nemá zastoupení v zemi.

Při odletu z ostrova se platí odletová taxa cca 25,- BBD/osoba.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na ostrově Svatý Martin je na dobré úrovni. Při předložení platného zdravotního pojištění je ošetření zdarma, v ostatních případech je nutno uhradit zdravotní péči v hotovosti.

Před cestou na Svatý Martin se doporučuje uzavřít cestovní zdravotní pojištění. Žádné speciální očkování není vyžadováno.

Z hlediska bezpečnosti nehrozí návštěvníkům nebezpečí, kriminalita je zde velmi nízká.

Zajímavosti

Ostrov Svatý Martin je malý ostrůvek, který je vstupem do pásu Malých Antil ze severu. Zajímavostí je, že jeho jižní část náleží Holandsku, severní Francii. K atrakcím patří překrásné pláže, z nichž některé jsou obklopeny členitými útesy, jiné nabízí příjemný stín palem. Svatý Martin je jedinečnou destinací pro dovolenou.

Záliv Grand Case

Pláže v zálivu Grand Case patří k nejoblíbenějším. Zvláště lákavou je pláž Baie Orientale nebo Orient Bay, která přitahuje sametově bělostnými písky, podmořskou rezervací s korálovým útesem a nabídkou vodních sportů.

Pevnost Fort St Louis

Na závětrné straně ostrova s nádherným výhledem na Marigot Bay se rozkládá impozantní pevnost a největší historická památka ostrova, pevnost Fort St. Louis. Nese jméno slavného francouzského krále a původně byla zbudována v roce 1767 k ochraně Marigotu. V současnosti představuje úchvatnou památku nabízející krásné výhledy na ostrov a okolí.

Marigot

Hlavní město ostrova Svatý Martin je považováno za nejvíce „francouzské“ ze všech měst v Karibiku. Půvab koloniálních domů, kaváren a cukráren až nápadně připomíná francouzská městečka na kontinentě. Na úpatí Fort St Louis najdete luxusní butiky značek Chanel či Lacoste. Na jihu města, u přístavu Marina Port Royale, jsou k vidění obchůdky slavných evropských módních návrhářů. Město má pouhé čtyři široké bulváry, orientace není obtížná.