800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDavos

  • Nejvýše položené švýcarské město
  • 7 denní poznávací zájezd s turistikou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Přejezd Německem k Bodamskému jezeru, průjezd Bregenzem po rakouském břehu jezera do Švýcarska. Kvečeru příjezd do světoznámého Davosu. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Procházka po Davosu a výjezd pozemní lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2285 m n.m.). Panoramatickou cestou k chatě Parsennhütte (2200 m n.m.). Od chaty dále po panoramatické cestě až do Meierhofer Tälli. Z křižovatky cest výstup k horskému jezírku Totalpsee, po menším odpočinku další výstup do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Ze sedla návrat do Davosu pozemní lanovkou Parsennbahn. Procházka přes Davos lázeňským parkem k hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Glaris. Výjezd kabinovou lanovkou na Rinerhorn (2053 m n.m.). Pohodlnou cestou s výhledy na Abirügg (2105 m n.m.). Úbočím sestup do údolí potoka Sertig do stejnojmenné horské vesničky. Po občerstvení výstup k horskému jezírku Stadlersee a dále na vrchol Jakobshorn (2590 m n.m.). Z vrcholu panoramatický výhled na Davos a okolní alpské vrcholky. Kabinovou lanovkou zpět do Davosu a krátká procházka k hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél tratě. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Madrisu (1887 m n.m.). Mírný výstup na Zügenhüttli (2063 m n.m.), poté po horizontále na Älpli (2034 m n.m.). Po odpočinku výstup do sedla Schaffürgli (2394 m n.m.) přímo pod Madrisahornem. Sestup zpět přes Saaser Alp na Madrisu. Při sestupu krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd k pozemní lanovce Parsennbahn. Lanovkou až na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.). Z vrcholu nádherný kruhový rozhled. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Mírný sestup údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2352 m n.m.). Po občerstvení v horské restauraci sestup po nádherné panoramatické cestě nad Davosem až do mezistanice Parsennbahn, po celou cestu krásné výhledy na Davos, jezero a okolní hory. Večer odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

Počasí

Kanton Bern

11°C Bouřky

Kanton Curych

12°C Převážně oblačno

Kanton Graubünden

12°C Slabý déšť

Kanton Lucern

13°C Převážně oblačno

Kanton Sankt Gallen

11°C Dešťové přeháňky

Kanton Ticino

15°C Oblačno

Kanton Valais

14°C Polojasno

Kanton Vaud

15°C Převážně oblačno

×