800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa Švýcarska po železnici

Synonymem pro tento nejvýše položený evropský stát je vyspělá ekonomika, bankovnictví, hodinky, čokoláda, sýry a alpská příroda. A jak jinak poznat tuto překrásnou zemi než nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou, a tou je železnice.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

CURYCH
- přílet do Curychu, uložení zavazadel v úložných boxech, prohlídka Curychu, plavba lodí po Zürichersee.

2. den

LUCERN
- přejezd vlakem do města, prohlídka Lucernu – ledovcové zahrady, dopravní muzeum, Picassovo muzeum.

3. den

AARE – INTERLAKEN
- odjezd do Meiringenu, soutěska řeky Aare, na druhé straně soutěsky nástup do vlaku, odjezd do Interlaken, návštěva Jungfrauparku. Dále plavba lodí po Brienzersee do Brienzu.

4. den

LAUSENNE – ŽENEVA
- odjezd vlakem k Ženevskému jezeru do Lausanne – prohlídka olympijského muzea a města. Dál odjezd vlakem do Ženevy, prohlídka, odjezd do Vevey – socha Charlieho Chaplina, památník Jana Palacha. Přejezd do Montreux – socha Freddieho Mercuryho, prohlídka. Návrat do oblasti Ženevského jezera, ubytování na 2 noci.

5. den

ZERMATT
– Údolím řeky Rhóny do Zermattu, dotud ozubnicovou železnicí na vrchol Gornergrat (3 100 m. n. m.), pohledy na Matterhorn a nejvyšší vrcholy Švýcarska včetně Dufourspitze, odpoledne volno v Zermattu, možnost prohlídky muzea alpinismu.

6. den

BERN – BASILEJ
- přes Visp Lötschberským tunelem a přes Spiez do Thunu, kde navštívíte zámek, který si nechal postavit rod Zähringenů. Odtud do hlavního města konfederace Bernu, které má ve znaku medvěda, města loubí a kašen. Návštěva staré části města. Pokračování do Basileje – červená radnice, katedrála s hrobkou Erasma Rotterdamského, jediný přístav Švýcarska. Přejezd do Curychu, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 5 700 Kč

Počasí

Kanton Bern

14°C Převážně oblačno

Kanton Curych

10°C Jasno

Kanton Graubünden

11°C Jasno

Kanton Lucern

12°C Převážně oblačno

Kanton Sankt Gallen

13°C Jasno

Kanton Ticino

14°C Jasno

Kanton Valais

13°C Jasno

Kanton Vaud

14°C Skoro jasno

×