800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Švýcarska

od 586 Kč za
Rady na cestu do Švýcarska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Bern

7 300 000

3:40 h

němčina, francouzština, italština, rétorománština

CHF − švýcarský frank CHF, 1 CHF = 100 rapů

41 285 km²

Doklady a víza

Občané ČR mohou vycestovat do Švýcarska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí být platné minimálně po dobu pobytu na území Švýcarska.

Občané mladší 15 let musí mít vlastní cestovní pas.

Při pobytu ve Švýcarsku nepřesahujícím max. 3 měsíce platí bezvízový styk. Při turistických pobytech není přihlašovací povinnosti.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Občan ČR má po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na nezbytně nutnou zdravotní péči. Ošetření je nutno často uhradit na místě a na základě vystaveného účtu žádat refundaci u své zdravotní pojišťovny v ČR. P

Před cestou je doporučováno uzavřít cestovní zdravotní pojištění pro případ vzniku dalších léčebných výloh (lyžaři, vysokohorští turisté, nutný převoz do ČR).

Švýcarsko je bezpečnou zemí , kriminalita je srovnatelná s ostatními evropskými zeměmi. Ve větších městech je doporučeno dbát zvýšené opatrnosti, hlídat si osobní věci a nenechávat je bez dozoru.

Při pobytu v horských oblastech je největším nebezpečím špatné vybavení a podcenění hor. Je nutno mít kvalitní výstroj a být vždy připraven na náhlé zhoršení počasí. Držení a konzumace jakýchkoliv drog jsou ve Švýcarsku trestné.

Zajímavosti

Sv. Mořic - St. Moritz

Největší lyžařské středisko Švýcarska leží v kantonu Graubünden. Milovníkům lyžování nabízí 350 km sjezdovek v devíti areálech, 56 lanovek a vleků, zábavní park pro snowboardisty, přes 150 km běžeckých tras, bobovou dráhu, ale také casino, kurty na tenis, squash, fitness centra či zimní golfové hřiště. St.Moritz představuje dokonalé propojení sportu, kultury a relaxace. Městečko obklopují majestátné vrcholy hor, průzračná jezera a minerální prameny. Přímo ze střediska vedou vleky do největšího areálu oblasti Engadin.

Zermatt

Nejnavštěvovanější vysokohorské středisko Švýcarska leží na úpatí Matterhornu (4478 m). Obrovský skiareál s velkým množstvím sjezdovek, volných terénů té nejvyšší náročnosti a sítí lanovek a vleků propojuje tři lyžařské oblasti v jeden celek - italské Breuil-Cervinia, Valtournenche a švýcarský Zermatt. Celková délka sjezdovek dosahuje 394 km, v samotném Zermattu měří 127 km, lyžaři mají na výběr z 37 černých, 67 červených a 33 modrých tratí. Areál se může pochlubit nejdelší tratí Evropy měřící 22 km.

Bern

Hlavní město Švýcarska leží v ohbí řeky Aare a k jeho chloubám patří staré domy s podloubím, hodinová věž s orlojem, barevné kašny nebo gotický chrám sv. Vavřince. Bern je plný zajímavých muzeí, jako např. Muzeum umění, Poštovní muzeum, Přírodovědné muzeum nebo Švýcarské alpské muzeum a luxusních obchodů.

Luzern

Město Lucern se rozkládá na břehu Luzernského jezera, které je řazeno mezi nejkrásnější jezera Švýcarska. Luzern láká příjemnou atmosférou, památkami a pohostinností. Svou polohou přesně ztělesňuje to, co si lidé představují jako „pravé Švýcarsko“. Hory, jezera, alpské vesničky a horské louky plné květin. Symbol města, Most Kapellbrücke, kapličkový most, je nejstarším dřevěným mostem na světě a patří k nejnavštěvovanějším historickým památkám Švýcarska.

Gruyére

Malebné středověké městečko v předhůří Alp, o němž samotní obyvatelé tvrdí, že je nejvíce švýcarským. Proslavilo se produkcí jednoho z nejlepších sýrů, který znají gurmáni na celém světě. Jedině tady lze ochutnat ten pravý Gruyére, který nikde jinde ve Švýcarsku nedostanete. Podle záznamů je zde sýr vyráběn od roku 1115 a je jedním s nejdelší světovou tradicí. Kdo navštíví Švýcarsko, sýrárnu La Maison du Gruyére by měl určitě vidět.

Švýcarsko - vybrané hotely

HOTEL CITY

HOTEL CITY

Švýcarsko, Kanton Valais, Zermatt - Täsch

Cena od: 3 466 Kč

Pro skupinu:

CLUB HOTEL DAVOS

CLUB HOTEL DAVOS

Švýcarsko, Kanton Graubünden, Davos

Cena od: 2 674 Kč

Pro skupinu:

REZIDENCE LE PRACONDU

REZIDENCE LE PRACONDU

Švýcarsko, Kanton Valais, 4 Vallées

Cena od: 8 150 Kč

Pro skupinu:

HOTEL JUNGFRAU LODGE

HOTEL JUNGFRAU LODGE

Švýcarsko, Kanton Bern, Jungfrau Ski Region

Cena od: 3 220 Kč

Pro skupinu:

Švýcarsko - videa našich uživatelů

Švýcarsko - tunely

I takto mohou vypadat průjezdy švýcarskými tunely...

Jiří Hrdina

×