Zanzibar

Objevte s námi to nejkrásnější co Zanzibar nabízí

Zanzibar: dovolená mezi pláží a oceánem

Exotické prostředí, bílé pláže, zajímavá místa a aktivity jako potápění a šnorchlování dělají ze Zanzibaru dlouhodobě oblíbenou turistickou destinaci pro dovolenou u moře. Přímo na pobřeží tady na vás čekají luxusní resorty s širokou paletou služeb. Můžete se v nich těšit na typicky africkou gastronomii s arabskými a indickými vlivy, které dominují těstoviny s masem, palačinky, ovoce, ryby, mořské plody a vyhlášené koření.

Návštěva Zanzibaru představuje zážitek na celý život.

Na Zanzibaru objevíte celou řadu historických památek a zajímavých míst. Starobylé město Stone Town vás zaujme úzkými uličkami a tradičními budovami, v národním parku Jozani Forest vás překvapí houfy opic a na večerních trzích Forodhani Gardens ochutnáte spoustu zanzibarského jídla a koktejlů.

Za vidění stojí také Zanzibar Butterfly Centre (nádherní motýli), muzeum House of Wonders (Muzeum historie a kultury Zanzibaru a svahilského pobřeží), Freddie Mercury House (rodný dům slavného zpěváka) nebo Old Slave Market (vzpomínka na otrokářskou éru).

Vydejte se s námi na exotickou dovolenou na Zanzibar

Zanzibar, nádherný ostrov v Indickém oceánu, tvoří součást Tanzanie. Spolu s menšími ostrovy Pemba, Mafia a několika dalšími patří do tzv. Zanzibarského souostroví. Leží přibližně 35 kilometrů od východního pobřeží Afriky. Jeho celková plocha je 1 666 kilometrů čtverečních, kterou obývá necelý 1 milión lidí.

Dovolená na Zanzibaru se pojí především s pobytem na pláži. Aby ne, když ostrov představuje domov některých z nejkrásnějších pláží na světě. Typický je pro ně bílý písek a tyrkysová voda – učiněný ráj pro milovníky opalování, vodních sportů a potápění či šnorchlování v křišťálově čistých vodách Indického oceánu.

Taková je Nungwi Beach na severním konci ostrova (nejlepší místo Zanzibaru k pozorování západu slunce), Kendwa Beach (u mnoha restaurací a barů si vychutnáte jídlo s výhledem na oceán), Paje Beach na jihovýchodním pobřeží (skvělá pro kitesurfing a windsurfing) i klidnější Matemwe Beach na východě.

Dovolená u moře na Zanzibaru vás nadchne

Poznejte s námi bohatou a rozmanitou přírodu Zanzibaru. Se slavnou tradicí pěstování koření (vanilka, zázvor, skořice, muškátový oříšek, kardamom) vás seznámí zážitková túra po farmě Spice Farm Tours. Za typickou africkou faunou si odskočíte na safari po tanzanské pevnině a nejhezčí korálové útesy najdete v Chumbe Island Coral Park či na romantickém ostrově Mnemba.

Nechte se uchvátit exotickou krásou ostrova vanilky a vyberte si letní dovolenou z nabídky zájezdů na Zanzibar.

Mapa - Zanzibar

Nejlépe hodnocené hotely - Zanzibar