Vyberte zemi
21.06–20.08.2021

Základní informace o Zanzibaru

Jaké informace o Zanzibaru byste měli před vaší dovolenou vědět?

Zanzibar je ostrov ležící v Indickém oceánu při východním břehu Afriky. Jde o autonomní území v rámci Tanzánie. K Zanzibaru patří ostrovy Pemba a Mafia. Hlavním náboženstvím na Zanzibaru je Islám.

Na Zanzibar se jezdí na dovolenou především kvůli bělostným plážím, průzračnému moři s fascinujícími možnostmi potápění u korálových útesů, pozoruhodné flóře a fauně, památkám starého města Stone Town, rozmanité kultuře i vůni hřebíčku a dalšího exotického koření, jehož pěstování zde má dlouhou tradici.

Jaké informace byste měli vědět o Zanzibaru?

Nungwi Zanzibar
    Nungwi, Zanzibar

Hlavní město

Hlavní město Zanzibaru je stejnojmenný Zanzibar na západním pobřeží ostrova. Hlavním městem celé Tanzánie je Dodoma.

Měna

Na Zanzibaru se platí měnou tanzanský šilink (TZS). Běžně je přijímán taktéž americký dolar.

Jazyk

Na Zanzibaru se používá svahilština a domluvíte se též anglicky.

Časový posun

Čas na Zanzibaru je oproti českému času posunut o +1 hodinu v létě a o +2 hodiny v zimě.

Cestovní doklady

Pro vstup do Tanzánie je potřeba turistické vízum, které lze získat na hraničních přechodech přímo na místě nebo předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR. Před cestou na Zanzibar doporučujeme ověřit, zda se podmínky vstupu nezměnily.

Očkování

Očkování na Zanzibar není povinně vyžadováno. Pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika), může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou na Zanzibar je taktéž vhodné konzultovat s odborníky na cestovní medicínu aktuální potřebu očkování proti choleře a antimalarické chemoprofylaxe.

Co by vás mohlo o Zanzibaru dále zajímat