Thajsko

Objevte s námi to nejkrásnější co Thajsko nabízí

  1. eTravel.cz
  2. Thajsko

Thajsko: dovolená v pohádkovém království sněhobílých pláží

Thajsko tradičně láká bělostnými plážemi lemovanými kokosovými palmami. Kromě odpočinku pod žhavým sluncem si tu vychutnáte také skvělou thajskou kuchyni, uvolňující thajské masáže a hlavně spatříte nádherné buddhistické památky a tropickou přírodu. Užijte si i vy dovolenou v Thajsku - jedné z nejoblíbenějších exotických zemí.

Kam na dovolenou v Thajsku?

Odvážnějším doporučujeme pulzující atmosféru hlavního města Bangkoku, méně odvážným návštěvu nejoblíbenějšího letoviska Pattaya nebo thajských ostrovů jako jsou třeba Phuket, Krabi či Ko Samui. Ať tak či tak, během dovolené v Thajsku byste určitě neměli přijít o koupání v lázni z orchidejí, projížďku džunglí, tradiční masáž a příznivci golfu o možnost vyzkoušet thajská mistrovská hřiště.

Tipy na nejzajímavější místa Thajska na výlet

Bangkok

Hlavní město thajského království, místními lidmi také nazývané "Město andělů" či "Velké město", má všechny prvky moderního velkoměsta a přitom je protkáno poezií staré asijské kultury. Vzhledem k průměrné celoroční teplotě 32 °C je mu přiřazován titul nejteplejšího města světa. Na první pohled je Bangkok městem chrámů. V jeho ulicích se však mísí pulsující život, luxusní domy, uličky lásky a rušná doprava. 

Ayutthaya a Sukhothai

Historická města, která jsou jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Ayutthaya bylo založeno ve 14. století a do 18. století, kdy bylo zničeno Barmou, bylo považováno za hlavní město tehdejší Siamské říše. Historické město Sukhothai má dnes podobu parku, který podává přibližnou představu o tom, jak město vypadalo v dávných dobách. Park se dělí na 5 zón, z nichž nejzajímavější je zóna centrální, ve které se nacházejí 4 chrámové areály. Město bylo prvním hlavním městem Siamské říše, ještě před městem Ayutthaya. Obě města byla zapsána na seznam UNESCO roku 1991.

Ostrov Phuket

Největší ostrov Thajska s pevninou spojuje slavný „Most milenců“ - Saphán Sarasim. Phuket láká svým nočním životem a množstvím vyžití, bílými dlouhými plážemi a klidnými zákoutími. K zajímavostem ostrova patří "Phuket FantaSea", fascinující show, která je kombinací starobylých thajských tradic spojených se zázraky nejmodernějších technologií a speciálních efektů, je plná světel a zábavy. Phuket FantaSea je přehlídkou šarmu a krás Thajska, která si zaslouží pozornost.

Ostrov lásky Ko Samui

Ko Samui je nazýván ostrovem lásky pro svá krásná a romantická zákoutí. Je také ostrovem dvou tváří, který nabízí bohatý rušný noční život i klid zátok lemovaných skalnatými výběžky. Ostrov Ko Samui okouzluje krásou vápencových skal, lagunami a jeskyněmi. Ko Samui nabízí jedinečný Mořský národní park Ang Thong, jehož součástí je krásné smaragdové jezero s podvodním tunelem, který je propojen s mořem. Mořský park se stal inspirací spisovatele Alexe Garlanda k napsání románu s názvem Pláž.

Věděli jste, že:

  • Thajci používají hůlky pouze při konzumaci polévky?
  • I období dešťů je vhodné pro návštěvu Thajska, jelikož déšť trvá pokaždé jen chvíli a často prší pouze v noci?
  • Na území Thajska se nacházejí nejrozsáhlejší dochované mangrovy – stromy a porosty rostoucí na rozhraní sladké a slané vody?
  • Phuket - největší ostrov Thajska, je s pevninou spojen "mostem milenců"?

Užijte si na dovolené mnoho tváří exotického Thajska

Mapa - Thajsko


Nejlépe hodnocené hotely - Thajsko