800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Harryho Pottera

  • Česky mluvící průvodce
  • Edinburgh a restaurace Elephant House
  • Filmová studia, kde 10 let vznikaly jednotlivé díly filmů o Harrym Potterovi
  • Oxford – Harry Potter a kámen mudrců

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis okruhu

1. DEN

Odlet z Prahy do Edinburghu, transfer do hotelu. Následně prohlídka města, kde uvidíte kontrast mezi moderní viktoriánskou čtvrtí a středověkou starou částí s hlavní tepnou – Královskou mílí. Tato cesta spojuje hrad s palácem Holyrood, který je skotskou rezidencí královny. Součástí prohlídky města bude Fettes College, škola založená v 19. století. K jejím slavným žákům patřil Tony Blair či fiktivní žák agent 007 James Bond a exteriér byl inspirací pro gotické chrliče kouzelnické školy v Bradavicích. Odpoledne možnost zažít čaj o páté v restauraci Elephant House, kde autorka knížek strávila při psaní mnoho hodin.

2. DEN

Dopoledne prohlídka hradu Alnwick z 12. století, přezdívaného pro jeho velikost „Windsor severu“. Točilo se zde mnoho filmů včetně exteriérů Bradavic, například slavné scény, kdy měl Harry se svými spolužáky první lekci létání na koštěti. Přejezd do Yorku, prohlídka jedné z nejkrásnějších gotických katedrál světa, která je postavena na místě původního románského křesťanského kostela a jejímiž poklady jsou vitráže a středová věž se zvonem Velký Petr.

3. DEN

Přejezd do Oxfordu, města, kde je slavná kolej Christ Church, založená r. 1525. Zaujme vstupním portálem a rozlehlým nádvořím. Její slavná jídelna inspirovala halu v Bradavicích. Ve filmech se objevily i další části, chodby a klenutá schodiště (HP a kámen mudrců). Prohlídka dalších částí tohoto neobyčejně krásného města a odpoledne přejezd do Londýna.

4. DEN

Celodenní prohlídka města včetně míst spojených s filmy. Zastávka na nádraží Kings Cross z r. 1851, kde se točila scéna odjezdu žáků kouzelnické školy z tajného nástupiště 9 3/4 . Pokračování do Leadenhall Market, což je kovová konstrukce krytého tržiště z viktoriánské doby, která vystupovala ve filmu jako Příčná ulice. Návštěva místa, kde Harry a Ron ukradli létající auto. Z turisticky známějších míst byl filmován HP a relikvie smrti na Piccadilly Circus, palác Whitehall, v letech 1530–1698 sídlo anglických králů, byl přeměněn na Ministerstvo kouzel, scéna z HP a prince dvojí krve s padajícím mostem byla filmována u mostu Millenium a slavné vyhlídkové kolo London Eye se objevilo ve filmu HP a Fénixův řád.

5. DEN

Odjezd do filmových studií Warner Bros, která v roce 2012 otevřela svoje brány pro návštěvníky, aby jim ukázala místa, kde se přes 10 let točily tyto filmy. Zažijete unikátní 3hodinovou procházku, během níž uvidíte autentické kostýmy a efekty používané ve všech osmi vzniklých filmech. Odpoledne návrat do Londýna, volno do transferu na letiště.

Možnosti ubytování

Počasí

Edinburgh

13°C Skoro jasno

Londýn

13°C Jasno

Manchester

13°C Jasno

×