800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Velké Británie

od 5 190 Kč za
Rady na cestu do Velké Británie

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Londýn

59 800 000

2:10 h

Angličtina

britská libra GBP, 1 GBP = 100 pencí

244 820 km2

Doklady a víza

Pro vstup a pobyt ve Velké Británii potřebují občané ČR platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.

Zdravotní a bezpečnostní informace

Čeští občané mají nárok na lékařsky nezbytnou zdravotní péči ve Velké Británii. Péče je poskytována na základě prokázání se Evropským průkazem zdravotního pojištění na účet české zdravotní pojišťovny. Je nutno počítat se spoluúčastí u léků, stomatologické péče či služeb optiky.

V případě úhrady zdravotní péče v hotovosti je nutno uschovat originály stvrzenek o zaplacení a po návratu do ČR žádat refundaci u své zdravotní pojišťovny. Doporučuje se sjednat před cestou pojištění pro pobyt v zahraničí. Očkování není povinné.

Úroveň kriminality je obdobná jako v jiných zemích Evropy. Ve zvýšené míře se kriminalita, především kapesní krádeže, vyskytují zejména v Londýně a větších aglomeracích. V případě mimořádných situací je nutno dbát pokynů příslušných místních orgánů.

Při pobytu u moře je nutno věnovat pozornost faktu, že u britských ostrovů přichází přiliv velmi rychle, v některých oblastech na pobřeží jsou nebezpečné tzv. plovoucí písky. Při procházkách na plážích (zejména odlehlejších) se doporučuje informovat se předem na situaci v konkrétním místě.

Nošení střelné zbraně nebo nože pro osobní ochranu je v UK trestným činem. Nošení CS sprejů je nezákonné.

Zajímavosti

Londýn

Hlavní město Velké Británie je jedním z nejzajímavějších a nejdůležitějších měst světa. Snoubí v sobě krásu historických památek i moderní architekturu, letité tradice i bohatý život v nočních klubech. Návštěva Londýna to jsou místa jako Parlament, Downing Street 10 - sídlo ministerského předsedy, Westminster Abbey, St. Paul´s Cathedral, Tower Bridge, Trafalgar Square se sochou admirála Nelsona, Buckingham Palace - sídlo královny, Picadilly Circus, National Gallery, London Eye - obří kolo. Chybět by neměly ani vyhlášené londýnské parky St. James´s Park, Hyde Park, Regent´s Park.

Jezero Loch Ness

Nejznámější jezero světa, proslavené legendární lochnesskou příšerou Nessie, se nachází v údolí Great Glen, uprostřed skotské vysočiny. Jezero je ledovcového původu, dlouhé 36 km, hluboké 229m. Pozornost návštěvníků nejvíce přitahuje možnost, co kdyby Nessie přeci jen zahlédli. Kdo nemá to štěstí, může se vydat do blízké vesnice Drumnadrochit, do centra s expozicí o lochneské příšeře a velkým množstvím informací o ní.

Pobřežní oblast Cornwall

Oblast pyšnící se krásnými plážemi mezi bizarními útesy, jejíž nejzápadnější výběžek se nazývá Land´s End. Jsou zde megalitické památky (dolmeny, menhiry), keltské kříže a římské vykopávky. Dartmoor je žulový masiv s mnoha rašeliništi a vřesovišti. Jihovýchodní pobřeží má bílé křídové útesy. Jedno z nejvýznamnějších prehistorických nalezišť Stonehenge je ve Wiltshiru. Ve Winchestru, Glastonbury, Rochestru a Canterbury jsou krásné katedrály. V celé oblasti Jižní Anglie je mnoho hradů a zámků včetně věhlasného Windsoru.

Wales

Jih oblasti se vyznačuje významnými přímořskými středisky s krásnými plážemi (Barry, Whitmore Bay aj.). Zahrnuje také dva národní parky Pembrokeshire Coast NP a Brecon Beacons NP, prehistorické (dolmeny, menhiry, Val válečníků) i římské památky (Venta Silurum, amfiteátr v Newportu). Pro střední Wales jsou typické keltské památky (Cadfanský kámen), severní Wales má malebné pobřeží s písečnými dunami a skalisky. Leží zde národní park Snowdonia s nejvyšším vrcholem Snowdon 1 085 m, hrady Conwy a Caernarfon a klášter Cymmer Abbey.

Velká Británie - vybrané hotely

Londýn od A po Zet - eurovíkend
3,3

Londýn od A po Zet - eurovíkend

Velká Británie, Londýn

Cena od: 5 690 Kč

Pro skupinu:

Letecké víkendy v Londýně

Letecké víkendy v Londýně

Velká Británie, Londýn

Cena od: 11 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL AMERICANA

HOTEL AMERICANA

Velká Británie, Londýn

Cena od: 8 240 Kč

Pro skupinu:

Po stopách Harryho Pottera

Po stopách Harryho Pottera

Velká Británie

Cena od: 25 990 Kč

Pro skupinu:

Londýn - perla na Temži

Londýn - perla na Temži

Velká Británie, Londýn

Cena od: 13 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL TAVISTOCK

HOTEL TAVISTOCK

Velká Británie, Londýn

Cena od: 8 290 Kč

Pro skupinu:

×