Vyberte zemi
16.04–15.06.2021

Jaký hotel si vybrat

Zasloužené volno si chceme užít tam, kde o nás bude dobře postaráno. Pro náš celkový dojem z dovolené je určující, jak moc jsme byli spokojeni s hotelem a jeho službami. Je to náš dočasný domov, navíc náklady na ubytování a stravu tvoří významnou část ceny dovolené. Proto se vyplatí hotel vybírat opravdu pečlivě a s rozvahou.

Jak si vybrat hotel, který bude odpovídat vašim představám?

Hotel Vela

Současná nabídka cestovních kanceláří je bohatá a pro klienta není zrovna jednoduché se v ní rychle zorientovat. Jak to udělat, abyste po příjezdu na vysněnou dovolenou nebyli zklamaní? Tady je několik našich rad, jak postupovat krok za krokem.

  1. Výběr dovolené neodkládejte. Čím dřív začnete, tím širší nabídku za lepší ceny máte k dispozici. Ty nejlepší hotely bývají vyprodané často už na first minute.
  2. Vyhraďte si dost času a udělejte si pohodlí. Nespěchejte, nemusíte se přece rozhodnout okamžitě.
  3. Stanovte si cenu, kterou chcete nebo můžete vydat za ubytování. Jaký standard služeb můžete od hotelu v dané destinaci a cenové kategorii očekávat? Počet hvězdiček napoví, ale neměl by být vaším jediným vodítkem.
  4. Ujasněte si, jaké požadavky máte vy a vaši spolucestující na ubytování a stravování. Jaké vybavení a služby očekáváte? Jak daleko má být hotel od letiště, pláže a centra či možností nákupů a zábavy?
  5. Pečlivě čtěte popisy hotelů a prohlížejte fotografie. Opatřete si o místě co nejvíce informací.
  6. Podívejte se na recenze hotelů nebo navštivte cestovatelské servery, kde nechybí diskuzní fóra na téma dovolená a cestování.
  7. Byli vaši známí na dovolené? Jaké mají zkušenosti? Doporučili by vám svůj hotel? Na co doporučují dát si pozor už při výběru?

Vybíráme hotel podle hvězdiček

Hotel Sae Anantara

Počet hvězdiček je nejznámějším a mezinárodně platným vodítkem k určení úrovně hotelu. Rychle a poměrně přesně napoví, co od daného hotelu můžeme očekávat.

Hvězdičky jsou ale spíše srovnáním, jak si hotel stojí ve srovnání s ostatními v dané zemi. Je potřeba vědět, že standardy hotelů v různých zemích nejsou stejné: tříhvězdičkové hotely v Egyptě nebo v Tunisku nezaručují stejnou kvalitu jako hotely*** v Itálii či ve Španělsku.

Základní vybavení hotelů dané kategorie

Počet   hvězdiček  

 Kategorie   Charakteristika
* Tourist Tekoucí studená voda na pokoji, na každých 10 lůžek na patře koupelna a WC, ručník a mýdlo pro každého hosta, možnost úschovy cenností v prostoru recepce, společenská místnost, například pro podávání snídaní, zrcadlo nad umyvadlem, šatník, postel, koš na odpadky
** Standard Předložka před sprchou nebo vanou, krytý odpadkový koš v koupelně, noční lampička, stůl, možnost sezení, nápojové sklo pro každého hosta, otvírák, prodej nápojů v prostoru recepce
*** Komfort Stolek na kufr, uzamykatelná skříňka/zásuvka, většina pokojů má WC a sprchu nebo vanu, ručník a osuška pro každého hosta, velké zrcadlo, pohárek, většina pokojů má televizor a rozhlas, 2 společenské místnosti, rozšířená snídaňová nabídka
**** First Class Celopostavové zrcadlo, rezervní deka, uzamykatelná skříň nebo trezor, všechny pokoje mají WC a sprchu nebo vanu, televizor, telefon a minibar, stále obsazená recepce, trezor na recepci, bezhotovostní platba, směnárna, praní a žehlení pro hosty do 24 hodin, snídaňový bufet, donáška snídaně do pokojů, 3 hodiny oběd, 4 hodiny večeře, společenská místnost a přijímací hala
***** Luxury Kadeřnický stolek, minibar, v některých pokojích oddělené WC a koupelna, u dvoulůžkových pokojů 2 umyvadla, župan, fén, praní a žehlení do 12 hodin, kompletní jídelní servis i na patrech, 2 restaurace, hotelový bar

 

Kromě základních požadavků se hodnotí i další nabízené služby. Body může ubytovací zařízení získat za bazén, masáže, saunu. Každá kategorie musí nabízet alespoň minimální rozsah doplňkových služeb. Hodnotí se i klimatizace, výjimečnost objektu nebo možnost pořádání konferencí či vybavení pro děti.

Na pět hvězdiček mají nárok pouze hotely. Pensiony, motely a hotely garni, které kromě snídaní neposkytují stravování, mívají nejvýše čtyři hvězdičky.

Nejluxusnější hotely jsou pětihvězdičkové, existují ale i šestihvězdičkové, například Velaa Private Island na Maledivách. Superluxusní dubajský hotel Burj Al Arab, nejvyšší na světě, se pyšní dokonce sedmi hvězdičkami.

 

Přejít na další Informace pro cestovatele