Vyberte zemi
28.07–27.09.2021

Rady na cestu na Bahamy

Doklady a víza

Pro občany ČR je k cestě na Bahamy nutný cestovní pas platný 6 měsíců po návratu.

Na Bahamách neexistuje přihlašovací povinnost.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na Bahamách je na velmi dobré úrovni. Existují dvě státní nemocnice, na ostrově New Providence/Nassau a na Grand Bahama. Státní kliniky jsou k dispozici na New Providence, Grand Bahama a Out Islands.

Zdravotní péči pro občany ČR není smluvně upravena a je nutno ji hradit. Před cestou se proto doporučuje uzavřít cestovní připojištění.

Očkování není povinné, doporučuje se běžné očkování proti hepatitidě typu A a B.

Bahamy jsou považovány za relativně bezpečnou zemi s běžnou úrovní kriminality.

Zajímavosti

Nassau

Hlavní město Baham má americký ráz, ale zachovává si určitou karibskou příchuť. Spojení historické architektury a novodobé vitality mu dodává zvláštní kouzlo. Město je spojeno s Paradise Island, který se pyšní krásnými plážemi a moderními letovisky. Nassau se zalíbí milovníkům vynikajícího rumu, kde si mohou v Bacardi Distillery během bezplatné prohlídky prohlédnout palírnu, dubové sudy plné rumu, seznámit se s historií palírny a samozřejmě ochutnat.

Potápění u velkolepých útesů

Kdo se rozhodne objevit krásu Baham s hlavou pod hladinou, čekají ho překrásná místa. K nejlepším oblastem patří New Providence Island, kde lze zažít plavání se žraloky, vraky lodí i korálové útesy plné života. Podzemní systém nejdelších sladkovodních jeskyní světa Lucyan je zase místem výskytu krevet a sladkovodních úhořů. Hlavní potápěčskou atrakcí je přírodní rezervace Exuma Cays Land and Sea Park, která je vyhledávaná díky velkolepým útesům, nádherné flóře a fauně.

Národní park Lucaya

Fascinující svět národního parku Lucyan s největším podzemním jeskynním systémem na světě, do kterého je možné sestoupit, je obrovskou atrakcí. Pěší turistiku na Bahamách je možno provozovat buď sami, nebo s průvodcem. Nejrůznější stezky nabízí k vidění místní faunu i floru, zahlédnout lze hroznýše královského i kubánského kolibříka. Kdo se vydá prozkoumat tyto jeskyně a park s volně žijícími živočichy, získá zážitek na celý život.

Cat Island

Ostrov, který je nejméně zasažen turistickým ruchem. Obyvatelé na ostrově dodnes provozují čarodějnictví, někteří obyvatelé se živí pletením košíků.