800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMayské dobrodružství s českým průvodcem

  • Monumentální stavby
  • Město "Tří kultur"
  • Odpočinek na pláži

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den přílet do Cancunu

Odlet z Prahy s jedním přestupem. Přílet do Cancunu večer. Přivítání na letišti českým průvodcem a transfer do hotelu Las Margaritas 3* v centru města. Ubytování a odpočinek po dlouhém letu.

2. den Cancun - Tulum - Chetumal - San Pedro

Brzy ráno odjezd z Cancunu do Tulumu. Prohlídka tohoto starobylého mayského přístavu a pokračování do mexického přístavu v Chetumalu, kde nasednete do vodních taxíků a zhruba hodinu a půl poplujete na ostrov San Pedro, který se nachází již na území Belize. Tento ostrov proslavila Madonna svou písní ,,La isla bonita” (pěkný ostrov). Zbytek odpoledne osobní volno na tomto tropickém ostrově určeno k odpočinku s koktejlem v ruce či procházkám anebo relaxaci na pláži. Nachází se zde spousta barů, restaurací a stánků, některé taneční bary jsou otevřeny až do noci.

3. den ostrov San Pedro

Tento den strávíte relaxem na ostrově San Pedro. Můžete se vykoupat v křišťálových vodách, anebo odpočívat na plážích v bělostném písku. Pro šnorchlaře se zde nabízí možnost fakultativního výletu (cena ca 60 USD) do chráněné rezervace Hol Chan, kde se nachází podmořský ráj! Spatříte tam spoustu barevných rybiček, korálů rejnoky, žraloky a spoustu dalších vzácných mořských živočichů.

4. den San Pedro - Belize - Tikal - El Remate

Brzy ráno přesun z hotelu do přístavu a pokračování vodním taxíkem do Belize City, kde pro Vás již bude přistaven vůz z Guatemaly. Po vyřízení hraničních formalit v Melchoru cesta do bývalé mayské metropole Tikal, kde strávíte celý zbytek odpoledne. V Tikalu se nachází nejvyšší přístupná mayská pyramida (Pyramida dvouhlavého hada 65 metrů), na kterou je povolen výstup. Krátký přesun do El Remate a nocleh. Večer koupání v jezeře Petén Itzá.

5. den El Remate - Puerto Barrios - Livingston - Finca Tatin

Po snídani delší přejezd do přístavu Puerto Barrios, odkud vyplouvají lodě plně naloženy banány do Evropy. V tomto přístavu se nalodíte do člunu a vyplujete po moři do kaňonu Río Dulce. Budete míjet bujnou přírodu, hejna ptáků a spoustu malých rybářských obydlí. Lidé se zde přesunují v kánoích.Doplujete až do husté džungle, kde se ubytujete v komfortně zařízených chatkách s vlastním sociálním zařízením. Nocleh v džungli. Fakultativně noční tour do lesa za hady a pavouky.

6. den Tatin - Río Dulce - Bethel - Corozal

Po snídani plavba člunem do městečka Río Dulce. Po cestě budete míjet termály a pevnost San Felipe. Z Río Dulce bude delší přejezd ke guatemalskomexickému přechodu Bethel, který se nachází na břehu řeky Usumacinta tvořící přírodní hranici mezi těmito dvěma zeměmi. Plavba člunem na mexickou stranu Corozal. Ubytování na území lakandonských indiánů v bungalowech nedaleko řeky. Nocleh.

7. den Corozal - Yaxchilan - Bonampak - Palenque

Po snídani krátká procházka k řece, kde nasednete do člunu a poplujete k místu, kde před více než tisíci lety Mayové vybudovali město, ve kterém uctívali své Bohy – Yaxchilán. Po prohlídce tohoto mystického místa cesta do Bonampaku, dalšího starodávného mayského sídla, ve kterém se dodneška zachovaly nástěnné malby pradávných indiánů. Oběma místy nás bude provázet lakandonský indián. Cesta do Palenque a nocleh v přírodním hotelu Nututun.

8. den Palenque - Campeche

Po snídani návštěva archeologického místa v Palenque. Palenque se nachází uprostřed bujné přírody a budete-li mít štěstí, natrefíte zde na opice, tukany anebo papoušky, Po návštěvě tohoto bývalého mayského města, jehož moc a slávu zajistil mocný král Pakal, cesta do koloniálního města Campeche, které v XVI. století vybudovali španělští konkvistadoři. Ubytování a nocleh v historickém jádru.

9. den Campeche - Uxmal - Mérida

Po snídani cesta z Campeche do Uxmalu, kde můžete obdivovat monumentální Kouzelníkovu pyramidu, o které legenda vypráví, že ji za jedinou noc postavil trpaslík. V Uxmalu si můžete vystoupit na Gran Pirámide a mít tak krásný pohled na město z vrchu. Pokračování do Méridy, koloniálního města ze XVI. století a hlavního města státu Yucatán. Prohlídka historického jádra, návštěva Paláce vlády se svými nástěnnými malbami slavného mexického malíře Fernanda Pacheca Castra, vstup do katedrály svatého Idelfonsa a další pamětihodnosti. Doporučujeme ochutnat pravý sorbet! Ubytování a nocleh v historickém centru.

10. den Mérida - Izamal - Chichén Itzá - Playa del Carmen

Po snídani odjezd do Izamalu. Toto město si zasloužilo titul města ,,Tří kultur”. Navštívíte konvent sv. Františka z Padovy, který má hned po Vatikánu druhé největší atrium na světě. Poté cesta do Chichen Itzá, jednoho ze 7-mi novodobých divů světa. Prohlídka Kukulkánovy pyramidy, Hřiště na pelotu a dalších pamětihodností. Cesta do Playa del Carmen a zasloužený relax po cestě.

11., 12. a 13. den Playa del Carmen

odpočinek na plážích Playa del Carmen. Poslední den check out ve 12:00, navečer transfer na letiště a odlet.

Možnosti ubytování

Počasí

Belize

31°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Velký okruh Mexikem - 17ti denní

Velký okruh Mexikem - 17ti denní

Mexiko

Cena od: 79 990 Kč

Pro skupinu:

Autentické Mexiko s českým průvodcem

Autentické Mexiko s českým průvodcem

Mexiko

Cena od: 79 900 Kč

Pro skupinu:

×