1. eTravel.cz
  2. Bosna a Herzegovina
  3. Základní informace o Bosně a Hercegovině

Základní informace o Bosně a Hercegovině

Jaké informace o Bosně a Hercegovině byste měli před vaší dovolenou vědět?

Bosna a Hercegovina se nachází na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Bosna a Hercegovina sousedí z jihu, západu a severu s Chorvatskem, z východu se Srbskem a z jihovýchodu s Černou Horou. Země má zhruba 20 km dlouhý přístup k Jaderskému moři v okolí města Neum. Celková rozloha Bosny a Hercegoviny je 51 209 km².

Bosna a Hercegovina je domovem tří etnických skupin: Bosňáků, Srbů a Chorvatů. Země se skládá ze dvou autonomních entit (Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky Srbské) a regionu Brčko. Hlavním náboženstvím v Bosně a Hercegovině je islám, výrazné zastoupení zde má také římskokatolické a pravoslavné vyznání. Bosna a Hercegovina je potencionálním kandidátem na členství v EU.

Do Bosny a Hercegoviny se cestuje především za památkami hlavního města Sarajeva a historického města Mostar, za koupáním do přímořského letoviska Neum, dále do katolického poutního místa Medjugorje nebo za přírodními krásami.

Jaké informace byste měli vědět o Bosně a Hercegovině?

Mostar
    Mostar, Bosna a Hercegovina

Hlavní město

Hlavním městem Bosny a Hercegoviny je Sarajevo, které leží ve středovýchodní části země.

Měna

Měnou v Bosně a Hercegovině je konvertibilní marka (BAM).

Jazyk

V Bosně a Hercegovině se mluví bosensky, srbsky a chorvatsky.

Časový posun

Čas je v Bosně a Hercegovině stejný jako v ČR

Cestovní doklady do Bosny a Hercegoviny

Pro vstup a pobyt na území Bosny a Hercegoviny, který nepřesáhne 90 dnů v průběhu 6 měsíců, není nutné vízum. Pro cesty do Bosny a Hercegoviny vám postačí cestovní pas nebo občanský průkaz.

Očkování

Očkování do Bosny a Hercegoviny není povinně vyžadováno. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B a tetanu.

Co by vás mohlo o Bosně a Hercegovině dále zajímat