1. eTravel.cz
  2. Britské panenské ostrovy
  3. Praktické rady na cestu na Britské panenské ostrovy

Rady na cestu na Britské panenské ostrovy

Doklady a víza

K cestě na Britské panenské ostrovy postačí občanům ČR cestovní pas platný ještě 6 měsíců po návratu a zpáteční letenka. Vízová povinnost není.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na Britských panenských ostrovech je na dobré úrovni. V hlavním městě Road Townu se nachází hlavní všeobecná nemocnice, menší ambulance naleznete také na ostrově Tortola, Virgin Gorda a dalších. Lékařská střediska jsou dobře vybavena.

Žádné speciální očkování není vyžadováno.

Turistům je doporučováno věnovat pozornost svým osobním věcem, neponechávat je bez dozoru, nemít finanční prostředky na jednom místě a večer se vyhýbat neosvětleným uličkám.

Zajímavosti

Zátoka Devil Bay

Toto kouzelné a nejnavštěvovanější místo leží na jihozápadě ostrova Virgin Gorda mezi plážemi Devil Bay a Spring Bay. Jedná se o žulové kameny obřích rozměrů, které jsou rozesety v zátoce Devil Bay po délce 40 metrů. Balvany tvoří jeskyně, soukromé pláže a malé mořské bazény. Moře je zde klidné, a proto je vhodné k potápění a šnorchlování.

Úžasné potápění

Britské panenské ostrovy jsou jedním z nejlepších míst pro potápění v celém Karibiku. Ať už pro své krásně průzračné moře a živý podmořský život, nebo pro množství vraků lodí, které se ukrývají pod vodní hladinou. Nejznámější z potopených lodí je poštovní parník Rhone, který ztroskotal v roce 1867 u ostrova Salt Island a japonská loď Chikuzen u ostrova Tortola.

Ostrov Tortola

Na ostrově Tortola poutá pozornost hlavní město Road Town, ale také sopka Mount Sage. V hlavním městě, které vzniklo v 18. století, se dochovala nejstarší budova starého vězení z roku 1840, pevnost Fort Burt a Fort George a úchvatná budova staré pošty. Zajímavostí je Wickham, uměle zbudovaný ostrůvek s moderními obchodními centry a administrativními budovami.