Jihočeský kraj

Nejpopulárnější zájezdy

Nechte se zlákat do jedné z nejoblíbenějších dovolenkových oblastí České republiky. Dovolená a Jihočeský kraj Vám nabízí dokonalé propojení historických památek, přírodních krás a báječného vyžití. Zažijete nezapomenutelné chvíle v krajině malebných vesniček, rybníků a kulinářských specialit. Jihočeský kraj to je rozmanitá a jedinečná dovolená kdykoliv v roce. Objednejte si zájezdy do Jižních Čech a těšte se na spoustu zážitků!

Dovolená Jihočeský kraj – zábava pro malé i velké

Toužíte po dovolené, která dokáže spojit sport, zábavu, přírodu a adrenalin třeba jen do jediného dne? Dovolená v Jihočeském kraji představuje moře aktivit pro velké i malé. Lyžování na Šumavě, řeky pro vodáky, vodní sporty na Lipně, bohatá síť cyklostezek a kvalitní greeny pro golfisty. Jihočeský kraj to je historie a Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou i dovolená na rybách. A tak ať už se chcete protáhnout, zažít dobrodružství, relaxovat nebo poznávat, rezervujte si tu nejlepší dovolenou!

Jihočeský kraj (do 30. května 2001 Budějovický kraj) leží převážně na jihu Čech, ale okolím Dačic zasahuje i na Moravu; České Velenice s okolím (tzv. Vitorazsko) zase až do roku 1920 tvořily součást Dolního Rakouska. Na západě sousedí s Plzeňským krajem, na severu se Středočeským krajem, na severovýchodě s krajem Vysočina, na východě má kratičký úsek společné hranice s Jihomoravským krajem. Na jihu sousedí s rakouskou spolkovou zemí Horní Rakousko, na jihovýchodě s Dolním Rakouskem a na jihozápadě s německou spolkovou zemí Bavorsko.

Mapa - Jihočeský kraj

Nejlépe hodnocené hotely - Jihočeský kraj