1. eTravel.cz
  2. Česká republika

Česká republika: všude dobře, doma nejlépe

I u nás je krásně. Nemusíte cestovat za hranice, abyste si užili skvělou dovolenou. Poznávejte hrady a zámky, objevujte kulturní dědictví měst, vyjeďte do hor na kolech, nebo se nechte hýčkat v našich lázních.

Kdy naposledy jste se byli podívat na nejstarší univerzitu ve střední Evropě? Nebo na nejstarší a největší skanzen v Rožnově pod Radhoštěm? Či na největší sbírku drahokamů v Národním muzeu v Praze?

Pamatujete si ještě, jak krásný je Jihočeský kraj známý nejen svou přírodou a rybníky, či Beskydy, nebo Lednicko-Valtický areál ?

Máme čtyři národní parky s nejpřísnějším režimem ochrany - Krkonoše, Šumavu, Podyjí a České Švýcarsko, dále 12 chráněných památkových rezervací UNESCO. Všude je hustá síť turistických a cyklistických stezek. Vydáte-li se za poznáním po vinných stezkách, doporučujeme i ochutnat.

A co je dalšími důležitými plus pro dovolenou „doma"? Za prvé jistě odpadne jazyková bariéra, za druhé ušetříte i tisíce korun a za třetí se nemusíte vzdávat ani na den lahodného zlatavého moku.

Víte, že:

  • Za tzv. první republiky bylo dnešní byly Čechy a Morava jednou z nejvyspělejších oblastí světa?
  • Kostkový cukr vymysleli Češi?
  • Česká automobilka Škoda patří k nejstarším na světě?
  • Za „největšího Čecha> v historii považuje většina Čechů Járu Cimrmana?
  • Do České republiky cestují turisté nejen za památkami a pivem, ale často také kvůli cenově dostupné plastické a estetické chirurgii, nebo stomatologickým a ortopedický zákrokům a léčbě neplodnosti?

Objevujte všechny kouty naší země

Mapa - Česká republika


Nejlépe hodnocené hotely - Česká republika