800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly severu - Stockholm, Oslo a Kodaň

  • Nádherná místa
  • 7 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách z Prahy, přejezd SRN, příjezd do Dánska a hlavního města Kodaně, odkud se vydáme zajímavou cestou po mostě, který spojuje Dánsko se Skandinávií, do švédského Malmö. Nocleh.

2. den: Ráno následuje cesta podél jihovýchodního pobřeží Švédska, zastávka v historickém Kalmaru s krásným renesančním zámkem. Trasa pokračuje přes více než 6 km dlouhý Ölandský most vedoucí z Kalmaru na turisticky atraktivní ostrov Öland, na kterém má letní sídlo i švédská královská rodina a který je zajímavý svou krásnou přírodou a mnoha otočnými větrnými mlýny, prohlídka ostrova, při dostatku času a dobrém počasí možnost koupání nebo procházky po ostrově. Ve večerních hodinách návrat do Kalmaru, ubytování a nocleh. Fakultativně večeře.

3. den: Snídaně, odjezd do švédského hlavního města Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Odpolední pěší prohlídka, v níž je zahrnuta světoznámá radnice, Staré město Gamlastan s královským ­zámkem, parlamentem, kostelem Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů, labyrint křivolakých uliček, unikátní muzeum Vasa, představující nejstarší zrestaurovanou válečnou loď, která ležela více než 300 let na mořském dně. Ubytování a nocleh ve Stockholmu. Fakultativně večeře.

4. den: Snídaně, ráno přejezd drsnou švédskou krajinou směrem k západní hranici s Norskem, přes Vasteras, Orebro a Karlstadt, kde si uděláme krátkou zastávku, ubytování a nocleh v Oslo. Fakultativně večeře.

5. den: Snídaně, prohlídka Osla, kde nebude chybět návštěva olympijského areálu Holmenkollen se skokanským můstkem, odkud je nádherný výhled na město a nezapomenutelný Oslo fjord, návštěva známých muzeí Fram a Kon-Tiki na poloostrově Bygdøy, která dokumentují polární výpravy Fridtjofa Nansena a výpravy proslulého Thora Heyerdahla, ojedinělý Frognerův park se sochami významného norského sochaře Gustava Vigelanda, moderní radnice v centru města. V odpoledních hodinách odjezd zpět do Švédska, ubytování v okolí ­Göteborgu. Fakultativně večeře.

6. den: Snídaně, přejezd do přístavu v Helsingborgu, trajektem do Dánska, odpoledne prohlídka Kodaně, radnice, královský palác ­Amalienborg, který je sídlem královské rodiny, zámek Christiansborg, architektonicky zajímavá budova Burzy s věží s tzv. dračí špicí, starobylý malebný přístav Nyhavn s mnoha rázovitými hospůdkami, pulzující pěší zóna Stroget a především proslulý symbol Kodaně Malá mořská víla. Večer nalodění na trajekt v dánském Gedseru a přeprava do SRN.

7. den: Příjezd v ranních hodinách do Prahy.

Nástupní místa autokaru

Plzeň, Praha, Ústí nad Labem

Počasí

Kodaň

14°C Převážně oblačno

×