Vyberte zemi
24.04–23.06.2021

Rady na cestu do Grenady

Doklady a víza

Pro vstup na území Grenady je požadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců a imigrační karta společně se zpáteční letenkou. K pobytu nepřekračujícímu 90 dnů nepotřebují občané ČR vízum.

Dovážené ovoce, léky a zelenina se deklarují na celnici před vstupem do země. Jakékoliv pokusy o pašování jsou trestány konfiskací tohoto zboží.

Při odletu se platí poplatek ve výši 35 východokaribských dolarů (cca 14,- USD). Děti do 5 let jsou poplatku zproštěny, ve věku od 5 do 12 let se hradí poloviční sazba.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče je na dobré úrovni a je poskytována za úhradu zaplacenou před úkonem. Před cestou se doporučuje sjednat zdravotní pojištění.

Na ostrově zajišťuje péči všeobecná nemocnice General Hospital, dále menší nemocnice v hrabství St. Andrew`s a na ostrově Carriacou. K dispozici jsou také 3 malé soukromé nemocnice.

Grenada je rozvojová země, kde je běžná pouliční kriminalita, občas se vyskytují ozbrojená přepadení na odlehlých místech.

Nedoporučuje se nechávat své cennější věci bez dozoru, nevhodné je pohybovat se po městě v plážovém oblečení.

Doporučuje se pití pouze balené vody.

Zajímavosti

Kráterová jezera Grand Etang

Národní park Grand Etang, rozkládající se v centrální vysočině ostrova Grenada, je pozoruhodný svými kráterovými jezery. Oblast Crater Lake je také skvělým výchozím bodem pro turistické trasy a treky. K těm méně náročným patří stezka Morne La Baye, opravdovou výzvu pak představuje stezka Mount Qua Qua, která vede na vrcholy hřebenů, odkud se nabízí nádherné výhledy na Grenadu. Chloubou národního parku Grand Etang jsou třicetimetrové vodopády "Annandale Falls.

Korálová pláž Grand Anse

Nejslavnější pláž ostrova Grenada Grande Anse je místem slunce a nádherně vyhřátého bělostného písku. Poskytuje zábavu, stín palem a útulné hotýlky a penziony. Pláž leží jižně od hlavního města St. George`s.

Hlavní město St. George´s

Hlavní město ostrova Grenada je ukázkou úchvatné architektury 18. století. Čekají Vás křivolaké uličky s výhledy na zeleň okolních kopců, národní muzeum či pevnosti Fort George a Fort Frederick. K zajímavým místům patří přístav či presbyteriánský kostel Sv.Ondřeje.