1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
  2. Česká republika
  3. Královéhradecký kraj
  4. Český ráj, Kuks a Babiččino údolí

Český ráj, Kuks a Babiččino údolí

  • Popis
  • JIČÍN • PRACHOVSKÉ SKÁLY • HRUBÁ SKÁLA • TROSKY • KOST • DĚTENICE • KUKS • RATIBOŘICE • BABIČČINO ÚDOLÍ
  • 1. den:
  • Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 7:30) směrem do starobylého Jičína, Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Procházka centrem města s Valdštejnským zámkem a historickým náměstím s řadou barokních domů. Určitě si nenecháme ujít výstup na známou věž nad Valdickou bránou s krásnými výhledy do okolí. Procházkou se pak vydáme k reprezentativní Valdštejnské lodžii s barokním letohrádkem Albrechta z Valdštejna a parkem s ojedinělými dřevinami. Zajímavá je i expozice Valdštejnských snů, kde se můžeme interaktivním způsobem seznámit se znalostmi astrologie i astronomie v 1. polovině 17. stol. Odpoledne navštívíme erozí vytvořené skalní město Prachovských skal, jedné z nejstarších přírodních rezervací v ČR. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, vystoupáme po schodištích vytesaných do skály a protáhneme se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany velkého prohlídkového okruhu. (Pro fyzicky méně zdatné turisty je možné absolvovat malý okruh, který trvá jen ¾ hodiny a zahrnuje dvě nejznámější vyhlídky.) K večeru odjezd na ubytování do Turnova.
  • 2. den
  • Tento den budeme věnovat srdci Českého ráje, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme k zámku Hrubá skála, kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu Trosky. Uděláme krátkou procházku Hruboskalským skalním městem proslaveným scénami z řady českých pohádek. Poté již přejedeme do centra Českého ráje na hrad Trosky, kterému dominují dvě věže Panna a Baba. Za pěkného počasí je z vyhlídky věže Panna vidět i Prahu, České středohoří či Krkonoše. Vystoupáme na obě věže s krásnými výhledy. Odpoledne přejedeme zpět do Turnova, kde se podíváme na náměstí Českého ráje a navštívíme i Galerii Granát. Zde nám představí jeden z nejslavnějších produktů této oblasti - český granát. Dozvíme se něco o jeho těžbě a podíváme se na broušení i na hotové granátové šperky. Po prohlídce možnost procházky k hradu Valdštejn (cca 4 km) anebo odpočinku a posezení v Turnově. Návrat do hotelu v Turnově.
  • 3. den:
  • Po snídani odjedeme do města Sobotka, kde budeme moci navštívit barokní lovecký zámeček Humprecht postavený na kruhovém půdorysu jako napodobenina Galatské věže v Istanbulu. Blízko soboteckého náměstí najdeme Šolcův statek, krásnou ukázku typické architektury českých roubenek. Projdeme se vesnickou památkovou rezervací Vesec u Sobotky s unikátně dochovaným souborem staveb pojizerských roubenek. Okolo poledne odjedeme k hradu Kost, jednomu z nejzachovalejších gotických hradů, který se mohutně vypíná na pískovcovém ostrohu uzavírajícím tři údolí Českého ráje. Po prohlídce hradu přejedeme k zámku Dětenice s možností prohlídky barokního zámku, ale především návštěvy zámeckého pivovaru s prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, ledárny i historických sklepů. Je zde možno spatřit ukázku výroby piva z 18. stol. podle původní receptury. Možnost posezení ve Středověké krčmě, která je dnes součástí pivovaru. Zde se přeneseme do opravdového středověku stolováním, obsluhou, oblečením i výběrem jídel a nápojů. Večer návrat na ubytování.
  • 4. den:
  • Po snídani odjedeme do Kuksu s kdysi rozsáhlým komplexem lázní, zámku a dalších staveb, z nichž je dnes asi nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a unikátní barokní lékárnou. Při prohlídce areálu špitálu můžeme navštívit i lapidárium s ojedinělou sbírkou soch symbolizujících alegorie lidských ctností a neřestí od Matyáše Brauna. Odpoledne přejedeme do Ratibořic a navštívíme Babiččino údolí. Vydáme se procházkou kolem Rudrova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Po procházce údolím odjezd z Ratibořic a večer příjezd do Brna (předpokládaný příjezd mezi 20. a 21. hodinou).
  • Cena zahrnuje
  • • dopravu klimatizovaným autobusem
    • 3x ubytování v 3* hotelu
    • 3x snídani
    • průvodcovské služby
  • Cena nezahrnuje
  • • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
  • Příplatky
  • • jednolůžkový pokoj 1.700 Kč
    • předpokládaná částka na vstupy 900 Kč
    Slevy:
    • 3.osoba na přistýlce - 500 Kč
  • Způsob prodeje
  • on-line

Fotogalerie

  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená
  • Hotel Český ráj, Kuks a Babiččino údolí dovolená