800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIrská pohlednice

Putování autem po zemi, která je neobyčejnou kombinací drsné přírody, starobylých měst a lidí s velmi osobitou kulturou, tradicí a muzikou. Trasa vás zavede do míst, která musíte vidět, než tuto magickou zemi opustíte. Při svém putování uvidíte, že tato země není jen místem piva, tance, jemné pálenky a hudby, ale je to pravý ráj pro cestovatele. Najdete zde plno záhadných památek, které člověka fascinují a nedají mu na prožité okamžiky zapomenout.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Dublin
- přílet do kosmopolitního města Dublin. Vyzvednutí auta a vaše cesta může začít. Přejezd do města, prohlídka města – domy v gregoriánském stylu z pol.18.st., Trinity College, nejstarší irská universita, katedrála sv. Patrika-největší katedrála Irska a centrum protestantské církve, trojlodní románská katedrála Christ Church, postavená r. 1172, park Phoenix s mnoha monumenty včetně papežského kříže. Možnost návštěvy pivovaru Guiness nebo Národního muzea Irska (vstup zdarma). Den můžete zakončit návštěvou slavného baru Gravity, ze kterého je překrásný panoramatický pohled na město. I zde si samozřejmě můžete dát pintu slavného místního piva. Ubytování v oblasti Dublinu.

2. den

Waterford - Lismore
– po vychutnání pravé irské snídaně pojedete směrem k Waterford, údajně nejstaršímu přístavnímu městu založenému v 9.stol. Vikingy. Zde můžete navštívit slavné centrum výroby skla Waterford Crystal Visitor Centre, kde se dozvíte více o místní slavné výrobě skla. Továrna zde byla založena r. 1783 a je do dnešních dob světovým producentem tohoto zboží. Pokračování do Lismoru, kde se nachází stejnojmenný hrad z 13.st. v gotickém stylu. Ten spolu se svými zahradami patří k nejpůsobivějším v Irsku a z jeho teras budete mít překrásný výhled na řeku Blackwater. Historická zahrada je rozdělena na dvě části – jedna reprezentuje 17 století, kdy vznikla, a druhá dostala svůj vzhled ve století 19. Doporučujeme navštívit i místní galerii moderního umění s díly mezinárodních umělců.

3. den

Blarney - Cobh
– dopoledne přejezd ke středověkému hradu Blarney, který byl vybudován před 600 lety. Tento hrad je slavný díky tzv. kamenu výřečnosti. Ten se nachází na vrcholu věže celého objektu. Když tento kámen políbíte, tak se dle místní legendy stanete stejně výřečnými jako jeho zakladatel. I původ tohoto balvanu je opředený pověstmi. Jedna z nich říká, že ho do Irska přivezl prorok Jeremiáš a pod hlavou ho snad míval jako polštář sám Jákob. Každopádně políbit kámen není zcela jednoduché a na tento úkon jistě nezapomenete, ale více se dozvíte až na místě. Pokračování do Cobh, kde byla r. 1998 založena stezka k příležitosti plavby Titanicu. Toto místo je dnes světově proslulé a velkou slávu prožilo v r. 2012, v roce 100 výročí, protože toto místo bylo posledním přístavem na jeho trase.

4. den

Ring of Kerry
– tento den je věnovaný 179 km dlouhému turistickému okruhu v hrabství Kerry v jihovýchodní části Irska. Začíná v obci Killarney a vede kolem poloostrova Iveragh. Projíždí přes Kenmare, vesnici Sneem s barevnými domky, Waterville, Cahersiveen a Killorglin. Mezi nejoblíbenější místa okruhu patří Muckross House, postavený r. 1843 ve viktoriánském stylu. Tato malebná rezidence se nachází v krajině NP Killarney a pověstná je i její zahrada. Impulsem k jejímu vzniku byla plánovaná návštěva královny Viktorie r. 1861. K dalším vyhlášeným místům na trase patří kamenná pevnost Staigue a Derrynane House, rodiště národního hrdiny Daniela O‘Connella. Cesta končí u slavných jezer v Killarney.

5. den

– návrat do Dublinu, navrácení auta na letišti, odlet.

Příplatky

Cena pronájmu auta od 2 400 Kč/pobyt (dle kategorie).

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj – 1 890 Kč

Počasí

Dublin

15°C Převážně oblačno

×