800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBenátky a Milán - města kontrastů

Pobyt, který vás zavede na jedné straně do vyparáděného turistického města Benátky, spojovaného se zamilovaností, romantikou, plné historických památek, a na druhé straně zavítáte do Milána, které je spolu s Turínem a Janovem součástí průmyslového trojúhelníku. V posledním letech ale láká v návštěvě více a více návštěvníků, kteří chtějí vidět nejen památky, ale i město módy, kreativity a nákupů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Benátek, transfer do hotelu, pěší procházka městem – náměstí Sv. Marka se stejnojmennou bazilikou, které se pro její výzdobu přezdívá zlatá, impozantní symbol benátské moci Dóžecí palác z 12. st., na jehož dvoře se nacházejí dvě překrásně renesanční kašny. Je spojen tzv. Mostem vzdechů s bývalým vězením, kde našel „domov“ i Giacomo Casanova. Most Rialto, v historii města nejdůležitější obchodní centrum Evropy. Velký kanál, lemovaný paláci nejbohatších místních rodin. Palazzo Vendramin, kde v roce 1883 zemřel Richard Wagner.

2. den

Individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet lodí na ostrovy Murano, Burano a Torcello. Benátčané vyráběli sklo již od 10. st., ale ve 13. st. jeho produkci přestěhovali na ostrov poblíž města Murano, aby výroba nezpůsobila v Benátkách nečekaný požár. Další ostrov, Burano, je malebnou rybářskou vesnicí proslavenou krajkářstvím, kterému je zde věnováno i muzeum. Torcello je ostrov, který prožil svojí největší slávu od 7. do 13. st., kdy byl sídlem biskupů z Altina. V dnešní době zde trvale sídlí jen pár desítek obyvatel, o to autentičtější je místní atmosféra.

3. den

Dopoledne přejezd vlakem do Milána, Ubytování a orientační procházka městem.

4. den

Prohlídka města, které je největší metropolí severu Itálie a nabízí velké množství památek – gotickou katedrálu Milánský dóm, hrad Castello Sforzesco, první hrad na území města, přebudovaný v 15. st. na renesanční zámek, budovu divadla La Scala, pasáž Viktora Emanuela II. a další. Součástí tohoto dne je i návštěva největšího pokladu města - Poslední večeře Páně od Leonarda da Vinciho. Odpoledne možnost nákupů ve vyhlášených částech města, jako je Via Montenapoleone, Spiga nebo Corso Buenos Aires.

5. den

Volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 2 400 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 6 200 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 10 990 Kč
- výlet lodí Murano, Burano a Torcello 700 Kč

Povinné příplatky

místní pobytová taxa (Benátky) - 1,8 EUR/osoba/noc

Počasí

Benátsko

16°C Jasno

×