800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOd chaty k chatě po Ferratách v okolí Cortiny d´ Ampezzo v Dolomitech

V případě špatného počasí, nebo při úbytku fyzických sil je pro dny, ve kterých je naplánované lezení po Via Ferratách, připravena tzv. náhradní varianta přesunu, která je méně náročná a bez ferrat. Ubytování na horských chatách je v jednoduše zařízených, dvoulůžkových pokojích. Koupelny jsou na chatách většinou na patře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Lezení po ferratách

Ferraty jsou cesty vybudované pomocí želez, lan a žebříků v horských stěnách. Tyto cesty Vás zavedou na místa, kam by se návštěvník bez použití horolezeckého vybavení a techniky sám těžko dostal. Během 1. světové války italští a rakouští vojáci budovali zajištěné chodníky a cesty k obraně svých pozic. Zlatá éra ve výstavbě ferrat nastala po 2. světové válce. Mezi první místa v Itálii, kde se ferraty začaly budovat, patřila právě oblast Cortiny d’ Ampezzo. Nachází se zde více jak 20 variant zajištěných cest, ze kterých si vybere každý sportovec, dle svojí fyzické zdatnosti. Lezení po Via Ferratách je mladá, nicméně stále populárnější alpská disciplína, která si získává čím dál více příznivců.

1. den

Příjezd
Odpoledne se sejdeme celá skupina v hotelu Cristallino, v místě našeho prvního ubytování. Seznámíme se dopodrobna s plánovanou trasou a zajímavostmi na cestě. Předvedeme si způsoby jištění a pohybu po Via Ferratách. Večer si ještě připravíme batohy na naše šestidenní putování a půjdeme brzo spát.
Ubytování: Rifugio Ospitale

2. den

Údolí Fànes
Po snídani si sbalíme zbylé věci do batohů a kolem deváté hodiny ranní vyrazíme místním autobusem přímo od hotelu. Za necelých 25 minut dojedeme k začátku našeho putování. Nejprve půjdeme hodinu pěšky, k soutěsce s vodopádem, kolem kterých je vedena pěkná lehká ferrata, která nám ideálně poslouží jako tréninková cesta pro osvojení si práce s ferratovými úvazky. Dále budeme postupovat mírně proti proudu potoka až k Rifugio FanesAlm (2102 m.n.m.). Zde se ubytujeme a občerstvíme. Předpokládaný příchod na chalupu je v průběhu odpoledne. Proto doporučujeme vzít si na oběd něco malého do kapsy a velké jídlo si vychutnat až v pohodlí FanesAlmu.
Ubytování: Rifugio FanesAlm
Strava: Snídaně, večeře
Via Ferrata: Via Ferrata Giovanni Barbara (200 m; 1 hod. - modrá)
Ušlá vzdálenost: 12 km
Převýšení: 1380 – 2102 m.n.m.

3. den

Alta Via delle Dolomiti, Dolomitenhöhenweg N°1
Ráno si vychutnáme naší první společnou snídani na horské chatě. Sbalíme si věci a vyrazíme po cestě č. 1 směrem na jih. Celé dopoledne nás čeká cesta údolím, mírně do kopce proti proudu potoka. Půjdeme po cestě, která protíná celé Dolomity a měří na délku 150 km. My se pro dnešek spokojíme s ušlou vzdáleností kolem deseti kilometrů. V průběhu odpoledne dorazíme na Rifugio Lagazuoi (2752 m.n.m.) Nachází se zde nejvýše položená sauna v Dolomitech. Pro ty, kteří si chtějí po chůzi relaxovat a prohřát se, můžeme její návštěvu leda doporučit.
Ubytování: Rifugio Lagazuoi
Strava: Snídaně, večeře
Via Ferrata: -
Ušlá vzdálenost: 10 km
Převýšení: 2102 – 2459 – 2200 – 2752 m.n.m.

4. den

Muzeum 1. světové války v tunelech vytesaných ve skále
Třetí den pohybu v horách by mohl být kritický. Proto jsme se rozhodli pro tento den do programu zařadit méně fyzicky náročné aktivity. Dneska budeme spát ve stejné chatě, a tak můžeme vyrazit s vyprázdněnými batohy, jen s kapesní svítilnou a svačinou. Po snídani vyrazíme do štol, které se nacházejí přímo pod chalupou. Ve štolách je situovaná expozice s informacemi o bojích v této oblasti z dob 1. světové války. Po návratu na chalupu bude dostatek času k odpočinku a relaxaci. Pro zájemce je opět možné domluvit návštěvu sauny.
Ubytování: Rifugio Lagazuoi
Strava: Snídaně, večeře
Via Ferrata: - Kleiner Lagazuoi (250 m;1½ hod. - modrá)
Ušlá vzdálenost: 6 km
Převýšení: 2752 – 2300 – 2752 m.n.m.

5. den

Via ferrata Giovanni Lipella
Dneska ráno se nasnídáme brzo. Ideálně vyrazíme po osmé hodině ranní, tak abychom se k nástupu na ferratu došli před desátou hodinou dopolední. Nejprve se vyšplháme po žebříkách do skoro kilometrového tunelu a tím za pomoci kapesních svítilen a čelovek vystoupáme vzhůru. Následně přejdeme kamenné pole (začátkem léta je ještě sněhové) a zamíříme k ferratě. Ta vede střídavě po skalních římsách až na vrchol Tofana Di Rozes (3225 m.n.m.). Z vrcholu se nám otevře jedinečný pohled na Cortinu d´Ampezzo a okolní hory vyrůstající ze zelených luk. Sestup k chatě Rifugio Giussani, místě našeho dnešního noclehu, nám zabere přibližně hodinu.
Ubytování: Rifugio Giussani
Strava: Snídaně, večeře
Via Ferrata: - Via Giovanni Lipella (600 m;4 hod. - červená)
Ušlá vzdálenost: 8 km
Převýšení: 2752 – 2331 – 3225 - 2580 m.n.m.

6. den

Via ferrata Giuseppe Olivieri
Dneska nás čeká nejtěžší ferrata z celého dosavadního pobytu v horách. Při výstupu využijeme zkušenosti, které jsme poslední dny získávali. Čeká nás ferrata, která je označována za jednu z nejtěžších a zároveň nejkrásnější v Dolomitech. Nachází se na ní několik ústupových variant pro případ zhoršení počasí, nebo náhlého úbytku sil. Tato ferrata nabízí jeden z nejkrásnějších výhledových bodů v Dolomitech. Odpoledne se svezeme lanovkou do Cortiny, kde se ubytujeme. Po večeři se můžeme vydat na Corso Italia, která je věhlasná díky svému množství obchodů, kaváren a hospůdek.
Ubytování: Hotel Cristallino D´ Ampezzo a Cortina
Strava: Snídaně
Via Ferrata: Giuseppe Olivieri (800 m;4 hod. - černá)
Ušlá vzdálenost: 6 km
Převýšení: 2580 - 2273 – 3244 – 1225 m.n.m.

7. den

Cortina d´ Ampezzo, Via ferrata M. Strobel
Ráno se po snídani vydáme skrz město Cortina směrem na sever. Po přibližně šesti kilometrech cesty po náspu bývalé železnice, nám cestu zkříží ferrata M. Strobel, která není náročná a nabízí pěkné výhledy na horskou skupinu Tofana a město Cortina. K hotelu se vrátíme odpoledne. Zbytek dne budeme věnovat prohlídce města.
Strava: Snídaně
Via Ferrata: M. Strobel
Ušlá vzdálenost: 13 km
Převýšení: 1225 - 2178 – 1225 m.n.m.

Ubytování

HOTEL CRISTALLINO D’AMPEZZO A CORTINA

Poloha
Hotel se nachází uprostřed starobylého města Cortina d´Ampezzo, které je považováno za centrum kulturního a sportovního dění v Dolomitech. Ideální polohu hotelu dokládá fakt, že je situován jen pár minut od věhlasné Corso Italia, kde můžete navštívit nejvyhlášenější obchody nejen s italskou módou. Nedaleko hotelu naleznete dvě hlavní stanice lanovek. Jedna vede do oblasti "Faloria" a druhá na masiv "Tofanas". Třicet metrů od hotelu vede cyklistická stezka, která spojuje Pieve di Cadore a Toblach. Stezka byla vybudována na náspu bývalé železnice, tudíž na ní nenaleznete těžkých stoupání a cesta je vedle jízdy na kole vhodná například pro běhání, nebo pro relaxační procházky. Před hotelem stojí zastávka městského autobusu.
Vybavení
V hotelu se nachází restaurace "L'Hostaria", s La carte menu a výběrem místní i mezinárodní kuchyně s pestrým vinným lístkem a malou venkovní terasu se zahradou, kde si hosté mohou odpočinout po dni stráveném v horách a vychutnat si svoji oblíbenou skleničku. Hotel Cristallino d'Ampezzo je považován za perfektní "domovskou základnu" pro mnoho nezapomenutelných dobrodružství v Dolomitech. Ubytování je ideální pro rodinnou dovolenou nebo pro skupiny přátel.
Ubytování
Hotel nabízí prostorné pokoje s balkonem a panoramatickým výhledem na Dolomity. To je také jeden z důvodů, proč je Cristallino zařazen mezi nejoblíbenějšíi 4 hvězdičkové hotely v Cortině d'Ampezzo. Hotel je laděn do světlého dřevěného interiéru a nabízí prostorný a komfortní ubytování, ve kterém si můžete odpočinout po pěších túrách, jízdě na koni a kole, nebo osvěžujících výstupech na lyžích.
Stravování
Důležitou roli pro pohyb v horách hraje strava. I proto je na ní v hotelu dáván velký důraz. Perfektní předehru k vašim procházkám v horách nabízí hotelová bohatá snídaně podávaná formou bufetu se sladkými i slanými potraviny, jako chléb, sušenky a domácí džemy. Jídlo si můžete vychutnat ve dvou jídelnách a nebo v restauraci "La Terrazza", případně využijte pokojovou službu k donášce jídla na pokoj.
Sport a zábava
zimní sporty, volejbal, treking, trasa pro jogging, terasa na slunění, tenis, tělocvična, šipky, šachy, stolní tenis, squash, spinning, rybaření, půjčovna lyží, půjčovna kol, pétangue, kulečník, kluziště, kajaky, jízda na koni, houbaření, golf, fitness, dětské hřiště, cykloturistika, bazén, basketbal, badminton, aerobic.

Hotel Rifugio Giussani

Poloha
Tato horská chata se nachází v srdci masivu Tofana. I proto slouží jako vynikající výchozí bod pro výletníky a horolezce.
Ubytování
Horská chata nabízí ubytovacích služby v čtyřlůžkových pokojích, nebo společné noclehárně. Ubytování je možné ve čtyřech pokojích po čtyřech, ve dvou pokojích po pěti, nebo ve společné noclehárně pro sedm, ve dvou společných noclehárnách po jedenácti. Celková kapacita chaty je 55 míst. Deky a peřiny jsou v pokojích k dispozici. Je nutné použít vlastní povlečení, vložku do spacáku, nebo zakoupit jednorázové povlečení na místě. Sprchování je možné za poplatek € 5.00, tak dlouho, dokud je k dispozici voda. Voda je zde uprostřed Vápencových skal drahocenné zboží, a získává se jen díky tání sněhu. Musí se s ní šetřit.
Vybavení
Dále jsou hostům k dispozici bar a restaurace, kde se podává typická domácí kuchyně. Úschovna zavazadel (lyží apod.), společenská místnost, slunečníky a lehátka, lyžárna, letní terasa, krb, venkovní posezení. O chatu se úspěšně stará už čtyři desetiletí rodina Dapoz, která se těší z návštěvy každého horala či turisty.
Sport a zábava
zimní sporty, treking, trasa pro jogging

Hotel Rifugio Lagazuoi
Popis
Rifugio Lagazuoi je spravována rodinou Pompanin od výstavby chaty v roce 1965. Lagazuoi je jedním z nejvýše položených horských hostinců v Dolomitech. Prostorná venkovní terasa se pro svůj úchvatný výhled na vrcholky Dolomit, světového kulturního dědictví UNESCO, objevila na titulních stranách několika italských a mezinárodních časopisů. Skvělá poloha chaty na hranici národního parku Fanes a Sennes, dává chatě strategickou polohu pro realizaci vysokohorských túr. Na chatu se jednoduše dostanete visutou kabinovou lanovkou z Passo Falzarego. Chata slouží jako výchozí bod pro návštěvu galerie s expozicí z první světové války.
Stravování
Zdejší kuchyně nabízí místní speciality, jako je polenta se srncem, nebo typické záviny.
Ubytování
V chalupě je možné se ubytovat ve čtyřech dvoulůžkových, dvou třílůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Horalové hojně využívají ubytování ve společných noclehárnách, které jsou zde: jedna po šesti, tři po dvanácti a jedna po čtrnácti postelích. Celková ubytovací kapacita je 74 míst. Pokoje jsou kompletně vybaveny ložním prádlem. V noclehárnách jsou k dispozici přikrývky a polštáře, které je nutné povléci vlastním povlečením.
Vybavení
venkovní posezení, úschovna zavazadel (lyží apod.), společenská místnost, sauna, restaurace, lyžárna, letní terasa, krb, jídelna, bar
Sport a zábava
zimní sporty, treking, trasa pro jogging, terasa na slunění

Hotel Rifugio Lavarella - FanesAlm
Popis
Chata se nachází v srdci jednoho z nejpozoruhodnějších národních parků Dolomit, národního parku Sennes v údolí Fanes. Její výjimečná poloha z ní dělají cíl mnoha návštěvníků, kteří sem vyrážejí na kole, pěšky, a nebo za účelem návštěv Via Ferrat. Chata se nachází v nadmořské výšce 2050 m.n.m. na břehu jezera a nabízí ubytování v komfortu a pohodě uprostřed nedotčené přírodní krajiny náhorní plošina Fanes, daleko od civilizace a hluku měst. Ubytování je vhodné pro sportovce, turisty, cyklisty a rodiny s dětmi, kteří ocení komfortní vybavení chaty.
Ubytování
V chatě je nabídka dvou druhů ubytování. Návštěvníkům jsou k dispozici pokoje s povlečením a umyvadlem. Horalové rádi využívají ekonomické varianty ubytování ve společných noclehárnách. Společné sprchy a toalety jsou na patře. Ručníky nejsou k dispozici.
Stravování
Ubytování je nabízeno se snídaní. K obědu a večeři můžete ochutnat speciality regionální kuchyně Jižního Tyrolska. Při vaření dbáme na výběr čerstvých přírodních surovin.
Vybavení hotelu
venkovní posezení, úschovna zavazadel (lyží apod.), společenská místnost, slunečníky a lehátka, restaurace, bar
Sport a zábava
zimní sporty, treking, trasa pro jogging, terasa na slunění, cykloturistika

×