Vyberte zemi
28.07–27.09.2021

Rady na cestu do Kambodži

Kam v Kambodži?

Angkor – nejtajemnější chrámy světa

Nedaleko města Siem Reap se nachází jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Jakoby ztracené v džungli se zde rozkládá kdysi velkolepé město slavné Khmerské říše. Starobylý chrámový komplex okouzluje atmosférou vznešenosti a jistého tajemna. Chrámy Angkoru nebyly stavěny jako obydlí, ale jako sídla pro Bohy. Staly se kambodžským národním symbolem a nadějí na lepší budoucnost země.

Kompong Luong – plovoucí vesnice

Unikátní turistickou atrakcí v Kambodži je jedna z největších plovoucích vesnic na jezeře Tonle Sap. Kompong Luong není typická vesnice, ale komunita hned pěti plovoucích vesnic, která je domovem asi 7 000 obyvatel. Vesnice je vybavena službami, čerpacími stanicemi, domy, restauracemi i školami jako kterékoliv jiné město. Je velmi působivým zážitkem vidět toto všechno, jak funguje „na vodě“.

Centrální tržnice

Město Phnompenh je zajímavé samo o sobě, ale dokonalou turistickou atrakcí je centrální tržnice postavená v období francouzské koloniální éry v roce 1937. Je směsí stylu art deco s prvky francouzskými a kambodžskými, která někomu může připadat jako nepřehledný „mišmaš“. Na tržnici seženete cokoliv, na co si vzpomenete. Zajděte se sem podívat i v případě, že nehodláte nic kupovat. Nenapodobitelná atmosféra stojí za to!

Sihanoukville Beach

Malé městečko na pobřeží s krásnou pláží je oblíbeným letoviskem a nádherným místem, kde si dopřejete vodní sporty, potápění, šnorchlování a koupání. Sihanoukville Beach nebývá přeplněná a je vynikajícím výchozím bodem pro poznání Národního parku Goodway nebo Národního parku Ream. Můžete se vydat na lodní výlety na nedaleké ostrovy nebo vyzkoušet vyhlášené místní restaurace.