800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Kambodži

od 39 900 Kč za
Rady na cestu do Kambodži

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Phnompenh

13 363 421

14:0 h

Khmerština; v oficiálním styku s úřady se lze dohovořit Anglicky a částečně Francouzsky

Riel (KHR)

181 035 km2

Kam v Kambodži?

Angkor – nejtajemnější chrámy světa

Nedaleko města Siem Rep, se nachází jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Jakoby ztracené v džungli, se rozkládá kdysi velkolepé město slavné Khmerské říše. Tisíc let starý chrámový komplex okouzluje atmosférou vznešenosti a jistého tajemna. Chrámy Angkoru nebyly stavěny jako obydlí, ale jako sídla pro Bohy. Staly se kambodžským národním symbolem a nadějí na lepší budoucnost země.

Kompong Luong – plovoucí vesnice

Unikátní turistickou atrakcí v Kambodži je jedna z největších plovoucích vesnic na jezeře Tonle Sap. Kompong Luong není vesnice, ale komunita 5 plovoucích vesnic, která je domovem asi 7 000 obyvatel. Vesnice je vybavena službami, čerpacími stanicemi, domy, restauracemi i školami jako kterékoliv jiné město. Je velmi působivým zážitkem vidět to vše fungující „na vodě“.

Centrální tržnice

Město Phnom Penh je zajímavé samo o sobě, ale dokonalou turistickou atrakcí je centrální tržnice postavená v období francouzské koloniální éry v roce 1937. Je směsí stylu art deco s prvky francouzskými a kambodžskými, která někomu může připadat jako nepřehledný „mišmaš“. Na tržnici seženete cokoliv, na co si vzpomenete. Zajděte se sem podívat i v případě, že nehodláte nic kupovat. Nenapodobitelná atmosféra stojí za to!

Sihanoukville Beach

Malé městečko na pobřeží s krásnou pláží je oblíbeným letoviskem a nádherným místem, kde si dopřejete vodní sporty, potápění, šnorchlování a koupání. Sihanoukville Beach nebývá přeplněná a je vynikajícím výchozím bodem pro poznání Národního parku Goodway nebo Národního parku Ream. Můžete se vydat na lodní výlety na nedaleké ostrovy nebo vyzkoušet vyhlášené místní restaurace.

Kambodža - vybrané hotely

Putování Kambodžou

Putování Kambodžou

Kambodža

Cena od: 67 890 Kč

Pro skupinu:

×