Rady na cestu na Kapverdské ostrovy

Kam na Kapverdských ostrovech?

Sao Vicente

Druhý nejdůležitější ostrov s nejživějším městem Kapverd, Mindelo, poutá pozornost krásou koloniální architektury, nespočtem barů, divadelními festivaly, pompézními karnevaly či hudebním festivalem Baía das Gatas. Pro příznivce turistiky je na ostrově Sao Vincente výzvou nejvyšší bod Monte Verde, neboli Zelená hora, dosahující výšky 774 m n. m. Při toulkách městem pak nezapomeňte ochutnat místní speciality, mezi které patří grilovaný humr a smažená muréna s cibulí a rajčaty.

Santo Antao

Nejzelenější a jeden z nejkrásnějších ostrovů Kaprverd nabízí nedotčenou přírodu. Santo Antao, to je také pravé kapverdské veselí, v podobě karnevalů, které zde probíhají v období od února do srpna. Santo Antao díky sopečnému původu uchvátí všechny, kdo milují přírodu. Tento rozmanitý ostrov je plný ostrých vrcholků hor, nepropustných terénů, zelených údolí a azurového moře. Opravdový ráj zde čeká na cyklisty a vášnivé turisty.

Fogo

Krása Kapverdských ostrovů a nádherné přírodní scenérie přímo vybízí k prozkoumání. Nejvhodnější podmínky pro oblíbené treky do přírody poskytuje druhý největší z Kapverdských ostrovů, ostrov Fogo. Nejvyšší vrchol ostrova je stále aktivní vulkán Pico De Fogo, měřící 2 829 m. Vrchol sopky je součástí přírodní rezervace, výstup trvá 3 až 4 hodiny, ale pohled z vrcholu je nezapomenutelný.

Boa Vista

Ostrov Boa Vista díky horkým a suchým větrům ze Sahary uchvacuje písečnými dunami rozesetými po celém ostrově a nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Návštěvníkům nabízí množství nedotčených míst a osamocených pláží. Právě na Boa Vista si dosyta vychutnáte neopakovatelné kouzlo Kaprverd.