Základní informace o Kapverdských ostrovech

Jaké informace o Kapverdách byste měli před vaší dovolenou vědět?

Kapverdské ostrovy jsou ostrovním státem ležícím v Atlantském oceánu při pobřeží západní Afriky. Oficiální název země je Kapverdská republika. Skládá se z celkem 10 ostrovů a několika menších ostrůvků. Celková rozloha Kapverd je 4 033 km2.

Na Kapverdské ostrovy se cestuje především za relaxací na dlouhých písečných pláží a koupáním v průzračném oceánu, pohodovou atmosférou, hudbou, tancem, vulkanickou krajinou a panenskou přírodou.

Jaké informace byste měli vědět o Kapverdách?

Capo Verde
    Tradiční rybářská loď, Santa Maria, Sal

Hlavní město

Hlavním městem Kapverd je Praia, která leží na jihu ostrova Santiago.

Měna

Měnou na Kapverdách je kapverdské escudo (CVE).

Jazyk

Na Kapverdských ostrovech se používají tyto jazyky: portugalština a kapverdská kreolština.

Časový posun

Časový posun na Kapverdách je oproti ČR -3 hodiny v době letního času a -2 hodiny v době zimního času.

Cestovní doklady

Pro vstup a pobyt na Kapverdských ostrovech je potřeba cestovní pas (MZV doporučuje cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po ukončení pobytu) a úhrada letištní bezpečnostní taxy ve výši 3 400 kapverdských escudů (cca 800 CZK resp. 31 EUR), kterou lze uhradit jak prostřednictvím on-line registrace do 5 dnů před odletem na www.ease.gov.cv, tak prostřednictvím cestovní kanceláře nebo při příletu na kapverdské letiště. Doporučujeme si před cestou ověřit aktuální informace pro vstup a pobyt na Kapverdských ostrovech na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Očkování na Kapverdské ostrovy

Očkování na Kapverdy není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika) může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou na Kapverdy je taktéž vhodné konzultovat s odborníky na cestovní medicínu aktuální potřebu antimalarické chemoprofylaxe.

Co by vás mohlo o Kapverdských ostrovech dále zajímat