1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Kuba
 3. Vnitrozemí
 4. CU0802
 5. Velký okruh exotickou Kubou s pobytem u moře

Velký okruh exotickou Kubou s pobytem u moře

 • Popis okruh
 •  

  1. DEN: Odlet z Prahy přímým letem,  přílet na mezinárodní letiště Holguín. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
  2. DEN: Odjezd do města Holguín, panoramatická prohlídka historické části města. Poté přejezd na vyhlídkové místo Loma de la Cruz, kde budete mít na vrcholku u dřevěného kříže z roku 1790 překrásný výhled na město, a návštěva továrny na výrobu doutníků. Pokračování do druhého největšího města Kuby Santiaga de Cuba, které se považuje na nepsané hlavní město karibské části ostrova. Město, které je právem považované za klenot východní části Kuby, je směsicí unikátní architektury, malebné zeměpisné polohy a vlivů jak kubánských, tak francouzských – díky osadníkům, kteří sem putovali z nedalekého Haiti. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva místního pivovaru – prohlídka a ochutnávka tří druhů piv. Ubytování, večeře.
  3. DEN: Prohlídka města Santiago de Cuba. Město založil španělský conquistador a první kubánský guvernér Diego Velázquez de Cuéllar v roce 1515 jako druhou osadu na ostrově. Santiago de Cuba, rodiště světoznámého rumu Bacardi – o čemž se ostatně přesvědčíte v místním muzeu (prohlídka, ochutnávka Ron Santiago), ukrývá například katedrálu Nuestra Senora de la Asunción na náměstí Parque de Cespédés. Za vidění stojí též nejstarší kubánský palác Casa de Diego Velázquez z počátku 16. století, muzeum kubánského národního povstání v kasárnách Moncada nebo pevnost Castillo de San Pedro de la Roca bránící přístav před bukanýry. Tato pevnost, od roku 1997 pod patronací UNESCO, je součást prohlídky. Oběd, večeře.  
  4. DEN: Odjezd do města Bayamo. Návštěva poutního místa Basilica del Cobre nedaleko města, kde se nachází velmi oblíbená soška černé Madony, ochránkyně mořeplavců. Po příjezdu do Bayamo prohlídka historického centra města, kde se nachází katedrála za 17.st. a starý klášter Santo Domingo. Město Bayamo je slavné i historicky, protože je rodištěm „otce národa“, Carola Manuela de Cespedes, který se jako první postavil španělským kolonizátorům. Oběd. Pokračování do města Camaguey, které se díky své jedinečné architektuře dostalo v r. 2008 na seznam UNESCO.  Město vzniklo jako Santa María del Puerto del Príncipe začátkem 16. století u břehů Atlantského oceánu. Trpělo však neustálými nájezdy pirátů, v roce 1528 bylo proto přemístěno co nejhlouběji do vnitrozemí. K obraně přispívala kromě nové polohy i složitá spleť (často slepých) uliček, která umožňovala uzavření a zničení útočníků. Staré město se dochovalo dodnes včetně osmičky historických náměstí. Právě Plaza San Juan de Dios patří k největším turistickým tahákům současného Camagüey. Za vidění stojí i zdejší farmářský trh, kostel Iglesia de Nuestra Segnora de la Měrce či rušný bulvár La Avenida de los Mártires. Večeře.
  5. DEN: Odjezd do Trinidadu. Návštěva Valle de los Inenios/Údolí cukrovarů, třech spojených údolí, kde byla v 18. a 19.st.koncentrovaná produkce cukrové třtiny. Toto místo dostalo v r. 1988 status historické památky UNESCO. V údolí se nachází i věž Manaca Iznaga, sedmipatrová 44 metrů vysoká strážní věž, která byla původně vyzdobena třemi různými zvony, z nich každý měl jiný zvuk a účel. Do dnešních dní se zachoval pouze největší z nich. Věž sloužila k hlídaní otroků, kterých tady v dobách největší produkce pracovalo přes 30 000. Oběd. Pokračování do města Trinidad/UNESCO, založeného v 16.st. Španěly. Prohlídka historického centra tohoto malebného města s barevnými domky, obklopeného pohořím, jehož krásu obdivoval už Alexander von Humbolt, který zde přebýval. Ubytování, all inclusive.
  6. DEN: Pokračování do Cienfuegos/UNESCO, další z malebných měst Kuby, kde se mísí kubánská a francouzská architektura. Prohlídka hlavní bulváru města, náměstí Parque José Martí. Návštěva divadla Tomás Terry, které postavil jeden z majitelů cukrovaru, a majestátního paláce Palacio de Valle, který je postavený v maurském stylu. Oběd. Pokračování v přejezdu do Havany. Ubytování, večeře.
  7. DEN: Odjezd do Viňales po tzv cestě tabáku v Pinar del Río, oblasti, kde se pěstuje slavný kubánský tabák. Pokračování do Casa del Veguero, prohlídka sušárny tabáku, humidoru a době sezony plantáže. Oběd. Pravý kubánský doutník je jen jeden a pochází z tabákových plantáží v údolí Viňales. Stejnojmenný národní park se řadí k nejvíce navštěvovaným místům ostrova svobody. K jeho dalším tahákům patří strmé, skalnaté vápencové útvary mogoty a nástěnné malby na skále Mural de la Prehistoria. Oblast se v roce 1999 stala součástí světového dědictví UNESCO. Mimořádnou barevnou efektností vynikají velkoplošné nástěnné malby na vápencové skále Mural de la Prehistoria, pouze motorovým člunem je dostupná jeskyně Cueva del Indio. A českého turistu může zaujmout, že právě tady se natáčel příběh Rukojmí v Bella Vista, jeden z dílů kriminálního seriálu Major Zeman. Ubytování, večeře.
  8. DEN: Celodenní prohlídka Havany. Toto město láká neopakovatelnou atmosférou pestrobarevné směsice koloniálních památek, paláců mafiánských bossů z 30. let a památníků socialismu. Historické centrum, které bylo vybudováno v koloniálním stylu 18. a 19. století, tvoří od roku 1982 součást světového dědictví UNESCO. K největším turistickým lákadlům Havany patří hlavní náměstí Plaza de Armas a Plaza Vieja, katedrála, vládní palác El Capitolio nebo hotel Mundos, kde byl ubytován Hemingway. Ve městě je nespočet muzeí a galerií, všude zní hudba, kterou si můžete vychutnat v křivolakých uličkách čtvrťe La Habana Vieja. K prohlídce města určitě patří i návštěva světoznámého baru La Bodequita del Medio a její vyhlášený koktejl mojito. Součástí prohlídky města bude i nábřeží Malecón a návštěva muzea rumu s degustací. Fakultativně můžeme vyzkoušet jízdu dobovým americkým autem nebo navštívit představení v kabaretu Tropicana, který byl roku 1939 založený k pobavení amerických turistů a obchodníků.
  9. DEN: Odjezd do biosférické rezervace Cienaga de Zapata, která je největším mokřadem v karibském regionu. Návštěva indiánské vesnice Guamá, které se nachází na největším sladkovodním jezeře Lago del Tesoro, nedaleko slavné Zátoky sviní. Výlet lodí do vesnice Taíno, repliky domorodé vesnice. Oběd. Pokračování do Topes de Collantes. Ubytování, večeře.
  10. DEN: Prohlídka NP Topes de Collantes, chráněné oblasti, které se nachází v samotném srdci nejkrásnějšího kubánského pohoří Sierra del Escambray, druhého největšího pohoří na Kubě. Toto místo sloužilo v roce 1958 i jako úkryt slavného revolucionáře Che Guevari. Přejezd ruským náklaďákem do haciendy Codina, kde ochutnáte typický uvítací koktejl. Procházka po naučné stezce, kde uvidíte i zahradu orchidejí. Oběd. Odpoledne návštěva Casa del Café, kde se dozvíte všechno o procesu pěstování a přípravy kávy a budete moci i pravou kreolskou kávu ochutnat. Ubytování v Camaquey, večeře.
  11. DEN: Pokračování do oblasti Guardalavaca do plážového pobytu. Ubytování, all inclusive.
  12. DEN: Volno na pláži, pobyt all inclusive
  13. DEN: Volno na pláži, pobyt all inclusive
  14. DEN: Volno na pláži, pobyt all inclusive
  15. DEN: Volno do transferu na letiště, odlet přímým letem zpět do Prahy.
 • Cena zahrnuje
 • Cena zahrnuje: mezinárodní letenku, během okruhu na 14 nocí (10 nocí ***/**** okruh polopenze, 4 noci **** all inclusive pobyt na pláži), dopravu, vstupy, ochutnávky, 10x oběd, česky mluvícího průvodce během okruhu, služby česky mluvícího delegáta během pobytu na pláži, transfery

  Cena nezahrnuje: cestovní a covid pojištění (možno do ceny dodat), vízovou kartu, spropitné místním řidičům a průvodcům

 • Poznámka
 • MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 16

  ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

Fotogalerie

 • Capitol Havana
 • Katedrála
 • Barevná ulice
 • Vlajka Kuby
 • Tradiční Kuba
 • El Morro
 • Havana
 • Historické centrum
 • Holguin
 • Guardalavaca pláž
 • Ikonická věž Trinidad
 • Památník Chrostophera Columbusse
 • Pohled na oceán
 • Bayamo
 • Pláž Esmeralda
 • Obchody se suvanýry
 • Katedrála v Bayamo
 • Panoramata
 • Vegas grande vodopád
 • Pohled na město