Kuba

Objevte s námi to nejkrásnější co Kuba nabízí

Dovolená mezi kubánskými doutníky a rumem

Chcete poznat tak trochu jiný Karibik a zjistit, proč je Kuba tolik oblíbená? Vydejte se na exotickou dovolenou na ostrov slavných doutníků a španělské koloniální architektury a nechte se pohltit kouzlem tohoto tajemného koutu světa. Dovolená na Kubě vás okouzlí.

O dovolené na Kubě budete vyprávět celý život

Kuba nabízí vše, co ostatní ostrovy Karibiku - slunce, moře, písečné pláže a bezstarostnou atmosféru. Má však i něco navíc. A to výjimečnou historii, afro-latinskou kulturu a zvláštní „izolaci“. Poznejte vyhlášené letovisko Varadero nebo objevte nedotčené pláže ostrova Caya Coco. Užijte si potápění, architekturu Havany, vychutnejte si daiquiri nebo jízdu v nablýskaných amerických autech.

Kam na Kubě za zajímavostmi?

Varadero

Varadero s jednou z nejznámějších a nejčistších pláží na světě je pýchou Kuby. Představte si jemný bílý písek, křišťálově čistou vodu, tropické slunce a pestrobarevný podvodní svět. Jde o naprosto ideální místo pro milovníky plážových sportů, šnorchlování, paraglidingu, plachtění či golfu. Varadero vám nabídne pozorování západů slunce, vynikající drinky, bary se skvělou atmosférou a nejlepší služby.

Santiago, nejstarší městské centrum na Kubě

Druhé největší město Kuby, Santiago de Cuba, je městem s bohatou historií, nádhernými parky, plážemi a památkami. Jednou z nich je mohutný hrad San Pedro de La Roca, který sloužil v 17. století jako ochrana před piráty. Nejzachovalejší španělská pevnost v Karibiku nabízí zajímavé muzeum pirátů i krásný výhled na záliv. V roce 1997 byla památka zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Turistickou atrakcí v Santiagu de Cuba je také Cepedes Park.

Trinidad – historické město

Zachovalý historický unikát, třetí nejstarší město Kuby a dřívější sídlo pašeráků, bylo založeno v roce 1513 Diegem de Valázquez. K zajímavým místům města patří muzeum Historico Municipal nebo keramická dílna Taller Alfarero, kde stále probíhá výroba tradičním způsobem. Údolí cukrovarů nabízí k vidění jedny z nejkrásnějších pláží na Kubě, mezi ty nejlepší se řadí pláž Palya Anćon. V roce 1989 jej UNESCO prohlásilo za součást světového kulturního dědictví.

Co by vás mohlo zajímat o Kubě?

  • Hlavní město Kuby, Havana, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je největším městem Karibiku.
  • Na území Kuby nenajdete žádné člověku nebezpečné rostliny ani zvířata.
  • Kuba je svou rozlohou přes 1233 km 17. největším ostrovem světa.

Zájezdy na Kubu pro dobrodruhy i plážové nadšence

Mapa - Kuba


Nejlépe hodnocené hotely - Kuba