1. eTravel.cz
  2. Německo

Do Německa za kulturou, přírodou i pivem

Abyste si užili dovolenou, nemusíte jezdit daleko. Ty nejlepší kulturní i historické zážitky si můžete dopřát u našich sousedů.

V Německu je nespočet unikátních památek, přírodních krás i možností ke sportovním aktivitám jak v přírodě, tak na nejmodernějších sportovištích. Večer pak můžete navštívit restaurace, bary i kluby, kde zábava končí s východem slunce.

Dopřejte si dovolenou v sousedním Německu

Německo představuje pro zimní i letní dovolenou méně tradiční destinaci, o to více vás ale může jen mile překvapit. Doporučujeme zejména návštěvu Berlína a okolí.

Hlavní město Německa je typické svobodnou atmosférou. Dnes by snad už nikdo nevěřil, že před dvaceti lety byl Berlín rozdělen betonovou zdí na dvě části. Dnes je to kosmopolitní metropole, která má nejlepší muzea, divadla, architekturu i rozlehlé zelené parky. Není třeba připomínat, že v Berlíně o zábavu není nouze. Právě zde se pořádají koncerty nejznámějších zpěváků i kapel.

Co možná nevíte o Německu?

  • Berlínu se říká New York Evropy.
  • V Německu se dodržují dětské narozeninové hry. Například tzv. Topfschlage spočívá v tom, že dítě dostane vařečku a se zavázanýma očima musí najít hrnec, pod kterým je schovaná sladkost.
  • Ačkoliv většina dětí má světlé vlasy, většina dospělých je tmavovlasá.
  • O Velikonocích hledají děti vajíčka, která jsou schovaná po zahradách. Tam je den před tím ukryl velikonoční zajíček.

Zájezdy do Německa jsou výhodné

Mapa - Německo


Nejlépe hodnocené hotely - Německo