Rady na cestu do Neměcka

Doklady a víza

Pro vstup na území SRN nepotřebuje občan ČR povolení k pobytu ani vízum. K vycestování stačí platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti.

Občané ČR mohou pobývat na území SRN bez povolení k pobytu max. 3 měsíce.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Nárok na nezbytnou lékařskou péči prokazuje český občan turisticky pobývající v zemích EU předložením Evropského průkazu zdravotního pojištění nebo Potvrzením dočasně nahrazujícím Evropský průkaz. Další potřebné informace je možno nalézt na webové stránce Centra pro mezistátní úhrady www.cmu.cz.

Zdravotnictví a léčebná péče jsou v Německu na velmi dobré úrovni.

Bezpečnostní situace v Německu odpovídá standardu západní Evropy. Je nutno věnovat pozornost osobním věcem, obzvláště na místech se zvýšenou koncentrací turistů.

V Německu je důsledně kontrolován technický stav motorových vozidel, proto se doporučuje věnovat mu před cestou maximální pozornost. V případě zjištění závažné technické závady na vozidle může německá policie uložit pořádkovou pokutu, nebo trvat na odstranění závady v Německu a do jejího odstranění vozidlo zadržet.

Zajímavosti

Zwinger

Obrazárna Zwinger je bezpochyby perlou Drážďan a její pozlacená korunovační brána se stala symbolem města. Naleznete zde díla starých mistrů nebo největší sbírku porcelánu na světě. Celosvětově proslulá je Sbírka klenotů v muzeu "Grüne Gewölbe" na Brülschenské terase, v Muzeu hygieny zase zhlédnete sbírku Schwarzkopf, která provádí dějinami péče o vlasy a krásu. Současné umění je prezentováno v Galerii nových mistrů, Novém saském uměleckém spolku, Vysoké škole výtvarného umění a v dalších galeriích.

Berlín

Nejznámější památka Berlína a symbol města je součástí německé historie jako málokteré jiné místo. Braniborská brána leží v centru a pochází z roku 1734, kdy plnila funkci celní brány v opevnění Berlína. Brána je 26 m vysoká, 65,5 m široká a 11 m dlouhá. Je tvořena 15 m vysokými dórskými sloupy a zdobena reliéfy. Dominantou je 5 metrů vysoké sousoší Kvadrigy. V minulosti směl bránou projíždět pouze německý císař, dnes je oblíbeným místem setkávání, oslav a demonstrací.

Tropical Islands

Obrovský aquapark ležící 60 km od Berlína je exotickým místem, kde si můžete dopřát koupání v moři po celý rok. Čeká Vás největší mořský bazén na světě, 200 metrů dlouhá pláž, písek, palmy a sluníčko, vesničky Bali či Bornea, tropický deštný prales nebo Bali laguna s vodními atrakcemi. Teplota vody v moři je okolo 28°C, v laguně až 30°C. Tropical Islands nabízí největší saunový areál Evropy s lázněmi a masážemi, restaurace, laserovou a kouzelnickou show. Kdo by chtěl poznat tropický ráj z výšky, může vyzkoušet let balonem. Vypadá to, že v Tropical Islands se nudit nebudete.

Bavorsko

Bavorsko se každoročně v říjnu stává lákadlem pro mnoho lidí. Oblíbený „oktoberfest“, oslavy piva trvající několik týdnů, jsou dobrým důvodem proč navštívit Mnichov. Město s bohatou tradicí pivovarů a pivních slavností nabízí jedinečnou možnost ochutnat místní piva. Můžete se zastavit na exkurzi v pivovaru Paulaner, kde se dozvíte spoustu fascinujících informací o výrobě piva, nechybí ochutnávka. Pivo ale určitě není jediným důvodem pro návštěvu. Za pozornost stojí především samotné město Mnichov.