Azorské ostrovy

Azorské ostrovy: dovolená plná přírodních krás

Souostroví Azory jsou sopečného původu a tvoří je 9 ostrovů ležících asi 1 500 km západně od Portugalska. Je až s podivem, že dosud se oproti jiným přímořským zemím netěší takové oblibě při výběru dovolené. Azorům se přezdívá "nejlepší evropská exotika". Ostrovy jsou neuvěřitelně úrodné a zelené. Všude jsou pestrobarevné květiny, aleje, sady, vinice, zeleninové plantáže a další překrásné přírodní scenérie.

Jaké zážitky prožít během dovolené na Azorech?

Prozkoumejte vulkanické zázraky, vyhřívejte se na plážích s černým pískem a projděte se v okouzlujících městech. Každý z devíti ostrovů má svou vlastní a jedinečnou atmosféru. Většina cestovatelů má základnu na São Miguel, největším ostrově. Zde objevíte svěží krajinu, geotermální památky a pohodové město Ponta Delgada. Řídce obydlené destinace, jako je Corvo, nabízejí naprostý klid, zatímco Terceira je známá svými historickými poklady.

Sport a turistika na Azorech

Pokud jste golfisté, tady se vám bude líbit. Azorská golfová hřiště patří k těm nejlepším. Na ostrově Sao Miguel a v jeho hlavním městě Porto Delgada naleznete hned 2 s překrásným výhledem na moře. Azorské ostrovy jsou rájem i pro turisty. Vydejte se pešky podívat na vodopády, mechem porostlé skály, projděte se lesy a vydejte se po horských stezkách.

Vyberte si zájezd a rezervujte si svou dovolenou na Azorech.