1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Portugalsko
 3. Azorské ostrovy
 4. Sao Miguel
 5. Azorské ostrovy - Sao Miguel

Azorské ostrovy - Sao Miguel

 • Koupání v termálních pramenech
 • Krásná příroda
 • Informace o hotelu
 • 8denní poznávací okruh

  Lisabon - Azorský ostrov Sao Miguel - Ponta Delgada - Lagoa do Fogo - Ribeira Grande - Ilhéu - Sete Cidades - Mosteiros - Furnas - Terra Nostra - Santa Iria - Nordeste

  Program zájezdu

  1. den: - Praha - Ponta Delgada
  Odlet z Prahy doden: odlet z Prahy do Ponta Delgada, transfer do hotelu, nocleh.

  2. den: Lagoa do Fogo - Caldera Velha - Ribera Grande
  Po snídani odjezd východním směrem na nejkrásnější jezero azorských ostrovů Lagoa do Fogo. Poté přesun do termálních pramenů Caldeira Velha a jedinečné koupání v teplé vodě uprostřed vegetace pralesního typu. Možnost pěší procházky kolem vodopádu Salto do Cabrito k vesničce Caldeiras (3,5km/1h30min). V odpoledních hodinách přesun do městečka Ribeira Grande a ochutnávka zdejších vyhlášených likérů. Odpolední koupání na známé pláži Santa Barbara s černým sopečným pískem.

  .3. den:ananasové plantáže - Sete Cidades - Mosteiros
  Po snídani přejezd do západní části ostrova. Procházka kolem laguny Canário na vyhlídku Boca do Inferno (2 km/30 min). Zastávka na známé vyhlídce Vista do Rei s fantastickým výhledem na nejznámější azorská jezera, jež vznikla zatopením sopečných kráterů. Zastávka v městečku Sete Cidades. V odpoledních hodinách přesun do nedalekého Mosteiros (možnost pěšího přesunu tunelem, 1,5 km/25 min) na severním pobřeží. Neobyčejné koupání v lávových bazéncích. Na závěr návštěva unikátní ananasové plantáže.

  4. den: Vila Franca do Campo - Ponta Delgada
  Po snídani odjezd do městečka Vila Franca do Campo. Přesun lodí na ostrůvek Ilhéu a fantastické koupání v modré laguně této přírodní rezervace. Přesun zpět do Ponta Delgada a prohlídka botanické zahrady José do Canto (vstupné v ceně). Odpoledne možnost vyplout na oceán za pozorováním velryb a delfínů (informace předá na místě průvodce).

  5. den: Furnas - Terra Nostra
  Po snídani přejezd do oblasti čajových plantáží. Návštěva továrny na zpracování čajových lístků spojená s ochutnávkou. Zastávka na vyhlídce Pico do Ferro. Přesun do oblasti fumarolů poblíž lázeňského městečka Furnas (možnost pěšího sestupu 1,5 km/40 min), kde se připravuje slavné azorské cozido: směs masa a zeleniny připravovaná po dlouhé hodiny v horké sopečné půdě. Ochutnávka tohoto věhlasného pokrmu v místní vyhlášené restauraci. Návštěva zahrad Terra Nostra a možnost koupání v termálních bazénech obklopených bujnou vegetací.

  6. den: Ponta Delgada - Populo
  Ráno návštěva tržnice v Ponta Delgada s možností nákupu místních vyhlášených sýrů, ovoce a zeleniny. Přesun na vyhlídku Santa Iria na severním pobřeží. Cesta na zapomenutou severovýchodní část ostrova a návštěva parku Ribeira dos Caldeirões (možnost pěší túry v oblasti Achadinha, 4 km/1 h 30 min). Po cestě zpět krátké koupání na písečné pláži Populo.

  7. den: Ponta Delgada - individuální volno
  Individuální volno s možností fakultativních výletů (canyoning, potápění, výlet na jeepech, pěší túry - informace předá na místě průvodce). Nocleh.

  8. den: Sao Miguel - Praha
  Transfer na letiště, odlet do Prahy.

  Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Poznámka: program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie, minimální kapesné 50 EUR. Na vyžádání lze ubytovat 3. osobu na přistýlce (bez slevy).  Minimální počet účastníků 18 osob. Změna programu vyhrazena

  V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha-Ponta Delgada–Praha, transfer letiště-hotel–letiště v cíli zájezdu,  7 nocí v hotelu The Lince Azores**** nebo podobný na ostrově Sao Miguel se snídaní, dopravu autokarem během programu, transport na ostrůvek Ilhéu, vstupné do botanických zahrad José do Canto a Terra Nostra, vstupné do termálních pramenů Caldeira Velha, 1x obědové menu (s místní specialitou zvanou cozido), služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

  V ceně zájezdu není zahrnuto: polopenze za příplatek v hotelu na ostrově Sao Miguel, Doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce). Další fakultativní služby a vstupy, které nejsou uvedené v cena zájezdu zahrnuje, místní taxy splatné v místě, spropitné.

Fotogalerie

 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel
 • Azorské ostrovy - Sao Miguel