800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Rakouska

od 342 Kč za
Rady na cestu do Rakouska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Vídeň

8 100 000

0:50 h

němčina

EUR − euro EUR, 1 EUR = 100 centů

83 858 km²

Doklady a víza

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území členských států EU na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu.

Při cestách motorovými vozidly je nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad o zákonném pojištění odpovědnosti škod z provozu vozidla (povinné ručení – zelená karta).

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Občané ČR mají na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění, případně potvrzení dočasně nahrazující Evropský průkaz zdravotního pojištění a platného průkazu totožnosti, nárok na nutnou bezodkladnou péči na území Rakouska.

Úhrada za ošetření se platí pouze v soukromých zdravotních zařízeních a klinikách. Před cestou je doporučováno uzavřít příslušné připojištění pro cesty a pobyt.

Rakousko je stabilní demokratickou zemí, kde cizinci nejsou v vystaveni žádnému mimořádnému riziku.

Zajímavosti

Hlavní město Vídeň

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy přitahuje svými muzei, architekturou a koncertními síněmi. K nejnavštěvovanějším památkám Vídně se řadí klasicistní palác Schönbrunn, v minulosti letní sídlo císařů, Hofburg, jehož součástí je Stříbrná komnata, Klenotnice, Rakouská národní knihovna nebo Španělská dvorní jezdecká škola. Co je ale ve Vídni pro mnoho lidí nejúžasnější je zábavní park v Prateru se stovkami různých atrakcí pro malé i velké. Dominantou parku je 64 metrů vysoké ruské kolo - Wiener Riesenrad.

Salzburg

Kulturní metropole a čtvrté největší město Rakouska přitahuje svým historickým jádrem, jenž je od roku 1996 památkou světového kulturního dědictví UNESCO. Romantické uličky starého města ukrývají památky kostely, kláštery, zámek Mirabell, muzea nebo nejkrásnější náměstí Domplatz s katedrálou ze 17. století, do níž se vejde až 10 tisíc návštěvníků a kde zaznívají dodnes Mozartova díla. V kostele sv. Šebestiána se nalézá hrob Mozartovy rodiny. Nejnavštěvovanější památkou je pevnost Hohensalzburg, která je největším hradem střední Evropy.

Krajina národních parků

Rakousko se pyšní šesti přírodními parky. Nejstarší a největší národní park střední Evropy Národní park Hohe Tauern v okolí Salcburku je obdivuhodnou přírodní rezervací s horskými velikány, rozsáhlými ledovcovými poli a velkolepými Krimmlerskými vodopády. Nabízí síť turistických cest a horolezeckých tras a se svými 240 třítisícovými vrcholy je kolébkou alpinismu. V sezóně od července do září, jsou nabízeny túry s průvodcem jako "Pozorování divoké zvěře", "Všední den na alpské salaši" nebo "Po stopách horských nosičů". V případě nepříznivého počasí je možno navštívit muzeum Svět národních parků v Mittersillu, které je opravdovým multimediálním zážitkem.

Krajina jezer

Rakousko je krajinou průzračných jezer. Mezi tzv. „jezerní oblasti“ patří Solná komora na rozhraní Horního Rakouska, Salcburska a Štýrska, téměř celé Korutany s více než 200 jezery vhodnými ke koupání, na rozhraní Rakouska, Německa a Švýcarska leží Bodamské jezero, v blízkosti Maďarska leží Neziderské jezero, které je největším jezerem Rakouska. Většina rakouských jezer je vhodná ke koupání, ale i pro další vodní sporty jako jsou surfování nebo vodní lyže.

Království lyžařů

Rakouské Alpy to je skvělé lyžování. Tato mekka lyžařů nabízí více než 3 500 nejmodernějších lanovek, přes 20 000 km sjezdovek a osm ledovcových areálů. Rakouské Alpy lákají. Nejvíce českých lyžařů míří do Salcburska a Tyrolska, oblíbenými místy jsou Dachstein, Stubaital, Kaprun Kitzbühel, Pitztal, Sankt Anton, Schladming nebo Brixental. Všude tam čekají na návštěvníky upravené tratě, vynikající sněhové podmínky a příjemná atmosféra.

Rakousko - vybrané hotely

HOTEL HAAS
4

HOTEL HAAS

Rakousko, Salcbursko, Gasteinertal - Grossarltal

Cena od: 4 890 Kč

Pro skupinu:

HOTEL VICTORIA
8,3

HOTEL VICTORIA

Rakousko, Salcbursko, Kaprun - Zell am See

Cena od: 3 111 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PENZION RIEDER

HOTEL PENZION RIEDER

Rakousko, Salcbursko, Kaprun - Zell am See

Cena od: 1 998 Kč

Pro skupinu:

HOTEL GASTHOF SEESTRAND

HOTEL GASTHOF SEESTRAND

Rakousko, Salcbursko, Kaprun - Zell am See

Cena od: 3 807 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SONNHOF
4,8

HOTEL SONNHOF

Rakousko, Salcbursko, Raurisertal

Cena od: 2 074 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PILLERSEEHOF A BRÄUWIRT

HOTEL PILLERSEEHOF A BRÄUWIRT

Rakousko, Tyrolsko, Fieberbrunn

Cena od: 5 849 Kč

Pro skupinu:

×