Naši klienti radí: co vidět a zažít na Chalkidiki

Chalkidiki je známé velkým množstvím krásných pláží, nezvykle teplým mořem i zajímavými památkami. Co musíte na Chalkidiki vidět a zažít dle zkušeností našich klientů:


Uranopolis
  Athos

Poznejte mnišský stát Athos

"Třetí z prstů Chalkidiki – Athos je z větší částí tvořen mnišskou republikou, kde je přístup turistům značně omezen a ženám pak naprosto odepřen. Uranopolis - rušné turistické místo, jehož pobřežní části dominuje byzantský strážní hrad - poslední "světská stanice" poutníků na poloostrov Athos (Agion Oros), mnišský stát s vlastními hranicemi, kam mají přístup pouze muži, a to jen, pokud byl důvod udělit jim vízum. Kde jinde byste tedy v ulicích potkali větší počet mnichů a kněží pohromadě než právě v Uranopoli."

Autor: Michal Havlásek


Stagira
  Chalkidiki

Navštivte Aristotelovu vesnici Stagira

"Stagira, vesnice, kde se narodil slavný filozof Aristoteles. Aristoteles je obecně uznáván jako jeden ze zakladatelů celé evropské vědy a kultury, který vybudoval základy filosofie, logiky, etiky, psychologie, politiky a dalších oborů. Ve Stagiře se dnes můžete setkat s vykopávkami tohoto antického města na pozadí krásných přírodních scenérií. Je to místo, kde si jako v ráji budou připadat hlavně milovníci archeologie, vykopávek a antiky. Rovněž si nenechte ujít koupání na překrásných plážích nedaleko městečka Olympiáda."

Autor: Michaela Vrožinová


Chobotnice
  Chobotnice na Chalkidiki

Vyzkoušejte výtečné místní plody moře z grilu

"Je libo chobotničku nebo něco jiného z podmořského dna? V Řecku je bezpočet taveren, kde si můžete dát několik druhů ryb a ani nebude vědět kterou. Určitě si ale aspoň jednou dejte chobotnici, to doporučuji. Sama jsem tomu nevěřila, ale je to opravdu pochoutka, delikatesa. Je ale určitě lepší grilovaná, než vařená. A ani ty chapadla vám už nebudou odporná na to, jak vypadají."

Autor: Michaela Vrožinová


Pojeďte s námi na Chalkidiki!

Vyberte si z nabídky našich výhodných zájezdů na Chalkidiki.

Podívejte se také na