Chalkidiki

Chalkidiki: tajemná Attika severního Řecka

Přemýšlíte o dovolené v Řecku a váháte, do které části se vydat? Pokud vám do oka padlo Chalkidiki, vybrali jste si víc než dobře. Poloostrov se totiž může pyšnit nezvykle teplým mořem, a proto má jednu z nejdelších koupacích sezón. A pláže? Chalkidiki nabízí bezmála 850 km překrásných pláží. Sbalte plavky do kufru a vydejte se na některou z nich.

Dovolená na Chalkidiki je plná zajímavostí

Zajímavostí je, že Chalkidiki vybíhá do Egejského moře třemi výběžky, takzvanými prsty. Nejjižnější je Kassandra, prostřední Sithonie a nejsevernější Athos. Turisticky přístupná je však pouze Kassandra a Sithonie. Na Athosu je už více než tisíc let tajemná a nepřístupná mnišská republika Agion Oros. Sem mohou na zvláštní povolení pouze muži starší 18 let, ženám a dětem je vstup zakázán. Překrásné kláštery této mnišské republiky si však můžete prohlédnout během lodního výletu kolem Athosu, který si určitě nenechte ujít! Na Chalkidiki rádi jezdí na dovolenou nejen cizinci, ale i Řekové a o atraktivitě místa svědčí i to, že má díky množství archeologických nalezišť přezdívku „Attika severního Řecka“. Pokud se zajímáte o řeckou historii, Chalkidiki vás jistě potěší množstvím archeologických nalezišť.

Proč je dobré jet na dovolenou na Chalkidiki

Kvůli krásné přírodě s hlubokými lesy, které se často svažují až k pobřeží. Chalkidiki má průzračně čisté moře a nádherné pláže. Mimo hlavní letoviska tu najdete malé romantické písečné a oblázkové pláže, poskytující nerušené soukromí. Samozřejmostí je vynikající řecká kuchyně.

Jen 2 hodiny letu na poloostrov s báječně teplým mořem

Vzdušná vzdálenost Praha - Thessaloniki je 1376 kilometrů. Průměrná doba letu do Thessaloniki je 2 hodiny. Chalkidiki má poměrně dobré autobusové spojení mezi letovisky, zejména na Kassandře. Pro výlety do okolí letovisek ke koupání v malých zálivech, doporučujeme pronájem auta nebo motorky.

Mapa - Chalkidiki

Nejlépe hodnocené hotely - Chalkidiki