Kefalonie

Kefalonie: jako stvořený pro klidnou dovolenou

Řecký ostrov Kefalonie neoplývá historickými památkami či významnými stavbami, přesto se v posledních letech stal velmi oblíbeným dovolenkovým cílem. Zejména pro svůj klid a pohodu. O proslavení ostrova se zasloužil i film Mandolína kapitána Corelliho s Nikolasem Cagem a Penelope Cruz v hlavních rolích, který se zde natáčel. 

Unikátní přírodní jevy a vzácná flóra

Kefalonie je hornatý ostrov a její nejvyšší vrchol Enos ční do výše 1627 metrů a je pokryt ve Středozemí unikátním porostem vzácných kefalonských jedlí. Kefalonie je největším Jónským ostrovem a i přes svou rozsáhlost však není dodnes tolik ovlivněna turistickým ruchem. Má však své kouzlo, můžete zde obdivovat unikátní přírodní jevy, z nichž snad nejpozoruhodnější je voda ztrácející se u mořských mlýnů Katavothres, aby se pak opět vynořila na opačné straně ostrova u jezera Melissani.

Poznejte chutě i vůně bájného Odysseova království

Cestujte po Kefalonii a obdivujte její nádhernou přírodu, úchvatné pláže, z nichž naprosto bezkonkurenční je bílá písčito-oblázková pláž Myrtos na severozápadním pobřeží. Rozeklané pobřeží, strmé útesy spadající do moře, hluboká údolí i jeskyně, moře blankytné i smaragdové, husté lesy a všude přítomná omamná vůně květin a bylinek učaruje během dovolené i vás. A aby byla iluze pohody dokonalá, nezapomeňte vyzkoušet místní kulinářské speciality. Ochutnejte také proslulý kefalonský masový koláč a zejména výtečné místní víno Robola, proslulé v celém Řecku.

Vyberte si ze široké nabídky zájezdů a poznejte úchvatnou Kefalonii.