Kefalonie: ostrov jako stvořený pro filmovou předlohu

Nejpopulárnější zájezdy

Nejvýhodnější nabídky

Zájezdy s All Inclusive

Zájezdy pro náročné

Kefalonie: ostrov jako stvořený pro filmovou předlohu

Ostrov Kefalonie neoplývá historickými památkami či významnými stavbami, přesto se v posledních letech stal velmi oblíbeným a navštěvovaným. Zasloužil se o to zejména film Mandolína kapitána Corelliho s Nikolasem Cagem a Penelope Cruz v hlavních rolích, který se zde v roce 2000 natáčel. Benátské stavby ve filmu byly pouhými filmovými kulisami, přírodní krásy ostrova však můžete obdivovat kdykoliv.

Ostrov unikátních přírodních jevů a vzácné flóry

Kefalonia, největší z Jónských ostrovů, je hornatá. Její nejvyšší vrchol Enos ční do výše 1627 metrů a je pokryt ve Středozemí unikátním porostem vzácných kefalonských jedlí. Přes svou rozsáhlost však Kefalonia není dodnes tolik ovlivněna turistickým ruchem jako další Jónské ostrovy. Ostrov má své kouzlo, můžete zde obdivovat unikátní přírodní jevy, z nichž snad nejpozoruhodnější je voda ztrácející se u mořských mlýnů Katavothres, aby se pak opět vynořila na opačné straně ostrova u jezera Melissani.

Poznejte chutě i vůně bájného Odysseova království

Cestujte po ostrově a obdivujte jeho nádhernou přírodu, úchvatné pláže, z nichž naprosto bezkonkurenční je chlouba ostrova bílá písčito-oblázková pláž Myrtos na severozápadním pobřeží. Rozeklané pobřeží, strmé útesy spadající do moře, hluboká údolí i jeskyně, moře blankytné i smaragdové, husté lesy a všude přítomná omamná vůně květin a bylinek učarují i vám. A aby byla iluze pohody dokonalá, nezapomeňte vyzkoušet místní kulinářské speciality. Nezapomeňte ochutnat proslulý kefalonský masový koláč a zejména výtečné místní víno Robola, proslulé v celém Řecku.