Hledání
Destinace
Vyberte zemi
Termín
17.05–16.07.2021
Počet osob

Rusko: nezapomenutelné zážitky v ruském stylu

Bohužel jsme nenašli žádný odpovídající zájezd. Upravte, prosím, parametry hledání.

Placeholder

Ruská federace je největším státem světa. Na jejím území najdete moderní milionové metropole, venkov, kde doba zůstala na úrovni před sto lety, tisíce kilometrů panenské přírody i pláže na pobřeží Černého moře, kde můžete navštívit například Soči, dějiště Olympijských her 2014.

Jedním z hlavních cílů Ruska je hlavní město Moskva - metropole neskutečných rozměrů, kde se pojí moderní a kulturní svět s chudým venkovem. V centru Moskvy uvidíte nejhonosnější domy pro nejmajetnější smetánku i typické ruské kláštery. Samozřejmostí by pro vás měla být návštěva slavného Rudého náměstí s chrámem Vasilije Blaženého.

Benátky severu - Petrohrad, kdysi Sankt Petěrburg, byl mezi lety 1712 – 1917 hlavním městem Ruska. Dnes je to druhé největší město s téměř pěti miliony obyvatel. Čím je zajímavý? Například od června do července je tu období tzv. „bílých noci“, kdy slunce zapadne, ale nesetmí se. V Petrohradě žil také spisovatel Puškin. Petrohrad je kulturním centrem celého Ruska a má nesčetně památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Poznejte krásy Moskvy či Petrohradu během krátkého eurovíkendu!

Příznivce přírodních krás nadchne Ural. Zaujímá přes milion sedm set tisíc kilometrů čtverečných a je nejvýznamnějším ruským pohořím.

Víte, že:

  • Park Letní sad byl inspirací pro první jednání Čajkovského opery Piková Dáma?
  • Dostojevský v Petrohradě napsal román Zločin a trest?
  • Ruskou raritou je město Kaliningrad? Je velké asi jako naše Morava a ačkoliv patří k Rusku, leží na území mezi Polskem a Litvou.

A kam se s námi do Ruska můžete podívat?