Rusko

Ruská federace je největším státem světa. Na jejím území najdete moderní milionové metropole, venkov, kde doba zůstala na úrovni před sto lety, tisíce kilometrů panenské přírody i pláže na pobřeží Černého moře, kde můžete navštívit například Soči, dějiště Olympijských her 2014.

Jedním z hlavních cílů Ruska je hlavní město Moskva - metropole neskutečných rozměrů, kde se pojí moderní a kulturní svět s chudým venkovem. V centru Moskvy uvidíte nejhonosnější domy pro nejmajetnější smetánku i typické ruské kláštery. Samozřejmostí by pro vás měla být návštěva slavného Rudého náměstí s chrámem Vasilije Blaženého.

Benátky severu - Petrohrad, kdysi Sankt Petěrburg, byl mezi lety 1712 – 1917 hlavním městem Ruska. Dnes je to druhé největší město s téměř pěti miliony obyvatel. Čím je zajímavý? Například od června do července je tu období tzv. „bílých noci“, kdy slunce zapadne, ale nesetmí se. V Petrohradě žil také spisovatel Puškin. Petrohrad je kulturním centrem celého Ruska a má nesčetně památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Poznejte krásy Moskvy či Petrohradu během krátkého eurovíkendu!

Příznivce přírodních krás nadchne Ural. Zaujímá přes milion sedm set tisíc kilometrů čtverečných a je nejvýznamnějším ruským pohořím.

Víte, že:

  • Park Letní sad byl inspirací pro první jednání Čajkovského opery Piková Dáma?
  • Dostojevský v Petrohradě napsal román Zločin a trest?
  • Ruskou raritou je město Kaliningrad? Je velké asi jako naše Morava a ačkoliv patří k Rusku, leží na území mezi Polskem a Litvou.

A kam se s námi do Ruska můžete podívat?

Destinace Rusko