800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa Slovenska

  • Nádherná a atraktivní místa Slovenska
  • Výběr náročnosti programu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd autokarem z potvrzených odjezdových míst, cesta přes Žilinu a Ružomberok, v odpoledních hodinách příjezd do Vysokých Tater, ubytování v Tatranských Matliaroch ve 2* hotelu, večeře a nocleh.
2. den: Snídaně, celodenní výlet autokarem do Belianských Tater a Pienin. První zastávka u Belianské jeskyně a její individuální prohlídka. Pokračování autokarem přes Ždiar rázovitou obec s dřevěnou architekturou do pohoří Pienin. Dojezd do Červeného kláštera v kaňonu horské řeky Dunajec. Desetikilometrová plavba na pltích kaňonem Dunajce s překrásnými scenériemi nedotčené přírody národního parku. Plavbu lze alternovat pěší procházkou po naučné stezce kaňonem podél řeky o délce7 km. Návrat přes Starou Lubovňu se zastávkou u mohutného Lubovnianského hradu. Možnost individuální prohlídky hradu nebo nedalekého skanzenu lidové architektury. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
3. den: Snídaně, odjezd autokarem do Tatranské Lomnice. Výjezd kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso ve výšce1750 metrůn.m. přímo pod Lomnickým štítem (zájemci si mohou zakoupit jízdenky k výjezdu až na Lomnický štít - druhý nejvyšší vrchol Tater (2634 m.n.m.). Přestávka na Skalnatém plese, kterou lze využít k výjezdu sedačkovou lanovkou na Lomnické sedlo, odtud nenáročná procházka po úzkém hřebeni na Lomnickou vežu (2214 mn.m.;500 metrů) s panoramatickými výhledy. Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu se vrátí lanovkou do Tatranské Lomnice, individuální procházka tímto zajímavým střediskem, možnost posezení v kavárně nebo návštěva aqua centra v hotelu Sorea Titris. Další možnost je dojít příjemnou procházkou do místa ubytování Tatranských Matliaroch. Středně zdatní, pokračují v doprovodu průvodce tatranskou magistrálou po úbočí hřebene Tater k Zamkovského chatě v ústí Malé Studené doliny. Kolem Obrovského vodopádu do ústí Velké Studené doliny a odtud do střediska Hrebienok (6 km sestup ze 1750 na1300 m.n.m. -tj. 400 výškových metrů). Z Hrebienku odjezd pozemní ozubnicovou lanovkou do střediska Starý Smokovec (1000 m.n.n.). Společný odjezd autobusem do Tatranské Lomnice, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: Snídaně, odjezd autokarem do vysokohorských lázní Štrbské Pleso (1450 m.n.m.). Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu mohou podniknout procházku kolem Štrbského jezera, prohlédnout si středisko se skokanskými můstky, zajít do koliby na halušky nebo pravou „kapustnicu“. Další možnost procházky je dojít pěšky k Chatě pri Popradském plese (1500 m.n.m.;4 km), kde se nachází symbolický hřbitov obětí hor. Středně nároční turisté podniknou výlet Mlynickou dolinou k vodopádu Skok a k Plesu nad Skokom (1800 m;4 km), Pozdě odpoledne společný odjezd celé skupiny autokarem do hotelu, večeře, nocleh.
5. den: Snídaně, uvolnění pokojů a odjezd autokarem do hlavního střediska Nízkých Tater Jasné, v Demänovské dolině. Výlet zahrnuje zastávku u unikátního dřevěného kostela ve Sv. Kříži. Návštěva Demänovskej ladovej jeskyně, po prohlídce odjezd do centra Jasné, možnost výjezdu lanovkou na Chopok nebo jen na úbočí Chopku a pokračovat pěšky až na vrchol. V odpoledních hodinách odjezd do Bešeňové, možnost návštěvy termálního aquaparku Gino Paradise s množstvím vodních atrakcí a vířivek, bazénem s „mořskými vlnami“ a adrenalinovou zónou s tobogány a příjemným wellness centrem. Nejoblíbenější jsou však venkovní, klidové bazény s teplotou vody okolo38°C. Ubytování a nocleh v penzionu Bešeňové.
6. den: Snídaně, individuální volno, odjezd do ČR.

Počasí

Banskobystrický kraj

10°C Převážně oblačno

Bratislavský kraj

10°C Převážně oblačno

Košický kraj

9°C Skoro jasno

Nitranský kraj

10°C Oblačno

Prešovský kraj

11°C Převážně oblačno

Trenčínský kraj

11°C Oblačno

Trnavský kraj

11°C Oblačno

Žilinský kraj

11°C Převážně oblačno

×