Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
06.06–05.08.2020

Rady na cestu do Slovinska

Co vidět ve Slovinsku?

Piran

Nejmalebnější letovisko slovinského pobřeží je perlou benátské kultury. Město ležící na úzkém, z části vysokém skalnatém poloostrově, z pevninské části chrání hradby, které nepřehlédnete. Kdo na ně vystoupá, čeká ho výhled na celý Terstský záliv, spatřit lze i italské letovisko Grado či horský masiv Triglav a za mimořádně dobré viditelnosti vrcholy Dolomit.

Postojenská brána

Místo spojující střední Evropu a severní části Jaderského pobřeží, k jehož perlám patří nejdelší krasová jeskyně Slovinska Postojenská jeskyně. Z rozsáhlého systému podzemních krápníkových jeskyní je odkryto na 20 km podzemních chodeb. Součástí největšího jeskynního systému ve Slovinsku jsou mezi sebou propojené jeskyně Postojnska, Pivka, Črna, Magdalena a Otoška.

Národní park Triglav

Triglav, nejvyšší hora země, měří 2 864 m a má tři vrcholy. Existuje několik cest na vrchol, zkušení turisté chodí na horu ze severní strany, nováčci obvykle stoupají i sestupují v Bohinji. Název Triglav pochází podle starodávného slovanského božstva, jehož tři hlavy zastupovaly nebe, zemi a podzemní říši. Až do současnosti platí nepsané pravidlo, že každý pravý Slovinec musí alespoň jednou za život vystoupit na vrchol Triglavu. Poslední úsek je velmi obtížný, ale pocit ze zdolání slavného vrcholu je slastnou odměnou.