Slovinsko: pláže a letoviska ideální pro letní pobyt

Slovinské pobřeží je dlouhé jen několik desítek kilometrů, přesto nabízí kvalitní koupání v Jaderském moři a pěkné pláže. Mezi nejoblíbenější slovinská přímořská letoviska patří Koper, Izola a Portorož. Poradíme vám, na jaké slovinské pláže zamířit, jestliže si chcete užít parádní koupání.

Pláž

1. Měsíční záliv

Pláž s poetickým názvem "Měsíční záliv" je považována za nejkrásnější pláž celého Slovinska. Nachází se u městečka Strunjan pod skalním útesem. Pro svoji krásu bývá tato pláž často přelidněná.

2. Portorož

Letovisko Portorož se pyšní rozlehlou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. Tato městská pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, neplavce i seniory. Jde o jednu z mála písečných pláží v oblasti, jelikož písek sem byl navezen. Kromě koupání a slunění si zde můžete užít také vodní sporty nebo další aktivity (např. plážový volejbal). Pláž poskytuje veškerou potřebnou vybavenost včetně možnosti pronájmu lehátek a slunečníků a stánků s občerstvením. Prázdninové středisko Portorož je největším a nejlépe vybaveným ve Slovinsku. Poblíž najdete i velký aquapark Laguna Bernadin.

Portorož
Portorož, Slovinsko

3. Piran

Piran je nejkrásnějším slovinským pobřežním městečkem. Pyšní se průzračnou vodou moře a úchvatnými panoramaty starého města. Koupání je skvělé, přestože lidé se zde sluní a odpočívají místo na pláži přímo na promenádě. Výhodou je blízkost výtečných kaváren a restaurací.

Piran
Piran, Slovinsko

4. Izola

Pěkné pláže Svetilnik a Simonov zaliv najdete v letovisku Izola. Svetilnik je městskou pláží, která je tvořena betonovými plochami i travnatými částmi. K dispozici je dětské hřiště. Pláž Simonov zaliv je částečně oblázková a částečně travnatá. Tato pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka, které uděluje Evropská unie čistým a dobře upraveným plážím. Poskytuje veškerý potřebný servis. Děti na pláži Simonov zaliv potěší místní tobogán. Vstup na pláž je však zpoplatněn.

Izola
Izola, Slovinsko

5. Koper

Městská pláž letoviska Koper je menší, ale velmi příjemná. Leží u přístaviště, je oblázková, nabízí však také travnatou plochu ke slunění a odpočinku. Městská pláž v Koperu poskytuje veškerý plážový servis od sprch a toalet přes převlékárny až po dětské hřiště. V Koperu si můžete vybrat ještě pláž Žusterna u stejnojmenného hotelu. Tato pláž je soukromá a vstup na ni je zpoplatněn. Hostům je však k dispozici skvělý aquapark s bazény se sladkou i slanou vodou.

6. Ankaran

Pokud na vás budou koperské pláže příliš rušné, doporučujeme zamířit zhruba do 10 kilometrů vzdáleného Anakaranu, kde se nachází krásná písečno-oblázková pláž, která je nejdelší pláží celého Slovinska.

7. Slovinská jezera

V neposlední řadě musíme zmínit také pláže u slovinských jezer. Koupání v největším slovinském přírodním jezeře Bohinj a blízkém jezeře Bled je totiž srovnatelné s koupáním v moři díky průzračné vodě a krásným plážím. Obě zmíněná jezera jsou ledovcového původu a nacházejí se v krásné krajině Julských Alp pod majestátní horou Triglav. V letních měsících se voda v jezerech vyhřeje na více než 20 °C, takže si zde můžete dopřát osvěžující koupání i zábavu při vodních sportech. Okolí navíc přímo vybízí k procházkám v přírodě, cyklistice i dalším sportovním aktivitám.

Bled
Jezero Bled, Slovinsko

Mohlo by vás zajímat