Naši klienti radí: co vidět a zažít na Mallorce

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, který je známý romantickými plážemi s palmami, větrnými mlýny, historickými památkami i malebnými vesničkami. Přečtěte si, co se na Mallorce líbilo našim klientům.

"Krásný ostrov, myslím si, že si zde každý najde své - vyjížďky na kole, procházky po okolí, bohatý noční život, památky, osamocené i zaplněné písčité pláže."

Autor: Kristýna Procházková


Poznejte Mallorcu po vlastní ose

Auto
Na Mallorce, autor snímku: A. Džuga

"Vše na jedničku - doprava tam i zpět téměř na minutu přesně. Na ostrově si určitě pronajměte auto - za 50 euro na den včetně cca 15 litrů benzinu a veškerého pojištění se to vyplatí! Pronajměte si auto i o malé kubatuře - není třeba silné. Ale určitě s klimatizací, což bývá obvyklé u všech aut a posilovačem řízení. Udělejte si výlet do Sa Calobra! Úžasné místo a vede k němu ještě úžasnější silnice. Poměrně stoupání a hodně klikatá, ale i dost frekventovaná, je úzká a jezdí zde i autobusy. Proto se nevyplatí silnější auto, protože se dá jet stejně jen dost pomalu a jsou to tedy zbytečně vyhozené peníze. Natankujte ještě ve městech na rovině, v kopcích pumpy nejsou! Pronajměte si také kolo! Ceny už od 3,- euro/den, my měli dobrá krosová kola za 5,- euro na den. Výlety jsou pohodové, protože kromě severu je zde poměrně rovina a kopců tady zase tolik není. Počasí v září bylo úplně super - 28 - 30 stupňů, voda teplá 24-26 st. Ceny potravin i suvenýrů jsou příznivé."

Autor: Jaroslav Turnhofer


Navštivte ZOO Safari

Zebra
Krmení zebry

"Doporučuji (nejen rodinám s dětmi) návštěvu ZOO Safari v Sa Coma. Jde o příjemné

zpestření dovolené, se zvířaty zde přijdete do kontaktu takřka bezprostředně, některá si můžete doslova osahat. Návštěvu safari můžete absolvovat buď autem, nebo turistickým vláčkem. Pokud jedete autem, máte výhodu, že nejste omezeni časem. Počítejte s opicemi, které vám naskáčou na auto a povezou se s vámi. V případě, že zvolíte vláček, je prohlídka víceméně organizovaná. Dopravu do ZOO zajišťuje speciální otevřený autobus Safari transport, který jede 4x za den. Nástupních zastávek je v Sa Coma několik, my jsme jeli od hotelu Playa Blanca (hlavní silnice za minigolfem). Transfer je zdarma, vstupné se platí až na místě u řidiče(ky) autobusu. Cena za dospělého 19 eur, dítě do 12 let 12 eur (rok 2013). V ZOO si přesednete do vláčku, ten vás pomaličku s několika zastávkami proveze ZOO. Zvířata jsou na to zvyklá, přicházejí až k vláčku. „Nejdrzejší“ a nejzábavnější jsou opice, které vám skáčou téměř po hlavách – nastupují do vláčku i za jízdy a prohánějí se mezi lidmi. Vláček vás posléze vysadí na „konečné“, kde máte cca 1 a půl hodiny času na krátké vystoupení se šelmami (po skončení show se zde nabízí focení se lvíčetem – kolik za fotografii chtěli, to nevím).  Následuje individuální prohlídka zvířat ve výbězích a klasických klecích, děti se mohou „pomazlit“ s kůzlaty. Je tu i dětské hřiště, občerstvení a WC. Ve stanovenou dobu vás vláček odveze zpět ke vchodu do ZOO, kde přesednete na transferový autobus a vrátíte se do města."

Autor: Dana Valešová


El Arenal
    Aqualand El Arenal

Bavte se na vodních atrakcích v Aqualandu El Arenal

"Za návštěvu také stojí místní aquapark s rozmanitými atrakcemi, vstupné se pohybuje kolem 20 EUR/os."

Autor: Zdeňka Bartošová

"Na Mallorce jsme navštívili Aqualand v El Arenalu, kde je spousta atrakcí, skluzavek, a kde jsme se vyřádili jako malé děti."

Autor: Libuše Skřítecká


Mallorca
Calo des Cap d´Alt od Z. Bartošové

Projeďte se na kole krásnou přírodou Mallorcy

"Výlet na kolech z EL Arenal di Palma de Mallorca, neskutečný a krásný zážitek. Určitě to vyzkoušejte. Takovou cyklostezku po pobřeží těžko jinde najdete."

Autor: Kozlová Martina

"Příroda Mallorcy je jednotvárná, ale ideální pro cyklistiku. Velmi výhodně se dá půjčit kolo nebo automobil (kolo od 5 EUR/den, auto od 40 EUR/den)."

Autor: Zdeňka Bartošová


Poznejte tajuplnou atmosféru krápníkových jeskyní

Jeskyně
    Krápníková jeskyně na Mallorce

"Na Mallorce nabízí CK Fischer celou řadu organizovaných výletů. My jsme si vybrali

mimo jiné celodenní výlet autobusem do krápníkových jeskyní Arta (Coves d' Artá) a na severní pobřeží ostrova – Cap de Formentor (s českou průvodkyní a výkladem). Výlet začínal návštěvou jeskyní poblíž letoviska Canyamel (na čelní straně útesu nad Platja de Canyamel). Údajně jsou tyto jeskyně hezčí a větší, než známější Dračí jeskyně. Alespoň "Královna sloupů" vysoká 22 metrů, je považována za jeden z největších stalagmitů v Evropě. Říká se, že touto jeskyní a její temnou atmosférou se inspiroval spisovatel Jules Verne k napsání románu Cesta do středu země. Tyto vápencové jeskyně vznikaly několik století vlivem pobřežní eroze a dnes jsou hluboké 300 metrů. Jednotlivé jeskyně jsou pojmenovány podle stupňů Danteho Pekla. Inferno (Peklo), Purgaturio (Očistec) a Paradisio (Ráj). Díky speciálnímu osvětlení působí opravdu magicky. V minulosti prý sloužily jako útočiště pro piráty či pašeráky. Bohužel v současné době se pomalu zvyšuje teplota uvnitř jeskyní (je tam kolem 18-20 stupňů a není potřeba brát si s sebou mikiny apod.), jeskyně vysychají a krápníky přestávají „růst“. Některé už dokonce černají – „umírají“. Je to prý i tím, že si tam pouštějí davy návštěvníků. Je zde dokonce povoleno i fotografování s bleskem (zdarma). Prohlídka trvá cca 30 – 40 minut."

Autor: Dana Valešová


Klášter
    Klášter sv. Salvadora na Mallorce

Prohlédněte si klášter San Salvador a kochejte se krásným výhledem

"Velkým zážitkem pro nás byl výlet ke klášteru St. Salvador na Mallorce, cesta ke klášteru byla strašně nebezpečná, nechápala jsem, jak to mohl řidič autobusu vůbec vyjet, pohled z vrchu na celou Mallorku, kde stál klášter, byl fascinující.

Po prohlídce kláštera jsme jeli na trh Felanix, kde bylo vystoupení indiánů, a nakoupili jsme nějaké suvenýry."

Autor: Libuše Skřítecká

 


Lachtani
Lachtani, autor snímku H. Janalíková

Buďte svědky lachtaní a delfíní show v Marinelandu

"Na Mallorce jsme navštívili Marineland, kde jsme viděli vystoupené delfínů a lachtanů, což byl super zážitek, hlavně lachtani, ti byli naprosto úžasní. 

Všem co navštíví Mallorku tento výlet doporučuji."

Autor: Libuše Skřítecká

Mohlo by vás zajímat