Mallorca – pláže, na kterých prožijete dokonalou dovolenou

Jemný písek pod nohama, hřejivé sluneční paprsky na kůži, vůně mořské soli a šplouchání vln. Zní vám to lákavě? Pak jste jistě milovníky dovolené na pláži. Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější pláže Mallorky a vyberte si z nich tu pravou pro svoji dokonalou dovolenou na největším z Baleárských ostrovů. Můžete vybírat z mallorských pláží rušných i klidných, písečných i oblázkových, slavných i těch méně známých.

pláž Cala des Moro
Cala des Moro, Mallorca

Es Trenc

Bezesporu nejslavnější mallorskou pláží je pláž Es Trenc na jižním pobřeží ostrova u letoviska Colònia de Sant Jordi. Tato překrásná pláž je dlouhá 2 km, pokrývá ji jemný bílý písek, omývá čisté průzračné moře a v letní sezoně ji navštíví týdně až 10 tisíc lidí. Kvůli velkému přílivu turistů a erozi byla pláž zařazena pod chráněnou přírodní rezervaci a vstup na její nejzničenější části je omezen. I přesto rozhodně stojí za to nejoblíbenější mallorskou pláž Es Trenc navštívit.

pláž Es Trenc
Pláž Es Trenc, Mallorca

Sa Coma

Pláž Sa Coma se nachází u stejnojmenného letoviska na východě ostrova Mallorca. Bělostný písek i azurové moře činí z této pláže jednu z nejlepších pláží Mallorky. Díky pozvolnému vstupu do moře je pláž Sa Coma vhodná pro rodiny s dětmi, možnosti zábavy, nabídka vodních sportů, výběr restaurací a kvalitní plážový servis však uspokojí úplně každého. Pláž byla pro svoji čistotu oceněna Modrou vlajkou.

Sa Coma hotel
Pláž Sa Coma, Mallorca

Port de Pollença

Na severu ostrova Mallorca se nachází přístavní městečko Pollença, které se pyšní úchvatnými plážemi s krásnými panoramaty kouzelné Pollençy. Pláže jsou písečné, moře mělké a čisté. Užijete si zde klidu od davů turistů. Plážový servis a nabídka vodních sportů jsou na mallorských plážích Pollençy samozřejmostí

pláž v Port de Pollenca
Pláž v Port de Pollenca, Mallorca

Sa Calobra

Pláž Sa Calobra na severozápadě ostrova je jednou z nejkouzelnějších pláží Mallorky. Nachází se mezi vysokými útesy, je malá a pokrytá drobnými oblázky. Voda u pláže Sa Calobra je neuvěřitelně čistá a průzračná, takže zde spatříte při koupání spoustu ryb.

pohled na Sa Calobra
Sa Calobra, Mallorca

Cala Comtesa

Další v žebříčku nejkrásnějších pláží Mallorky je malebná zátoka Cala Comtesa, která leží v obklopení piniových lesíků a skal na jihozápadě ostrova poblíž města Palma. Cala Comtesu pokrývá ten nejjemnější písek a omývá krásně čisté průzračné moře. Břeh klesá do moře velmi pozvolna, takže je tato mallorská pláž vhodná také pro rodiny s dětmi.

Bude se vám líbit