TOP 5 nejkrásnějších pláží na Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů – Tenerife – se pyšní mnoha krásnými plážemi, které díky vulkanické povaze ostrova vesměs pokrývá pozoruhodně tmavý až černý písek a jsou ohraničeny útesy. Na turisticky atraktivním jihu Tenerife se však nacházejí i pláže se zlatavým pískem. Náš přehled nejkrásnějších pláží Tenerife vám pomůže najít mezi množstvím dokonalých tenerifských pláží tu pravou pláž pro vaši dovolenou.

Pláž ve vesnici Callao Salvaje
Pláž ve vesnici Callao Salvaje, Tenerife

Playa de Las Teresitas

Playa de Las Teresitas je bezpochyby jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na Tenerife. Tato pláž je uměle vytvořená – dováží se na ni jemný žlutý saharský písek a obklopují ji palmy. Playa de Las Teresitas se nachází v letovisku San Andrés poblíž největšího města Santa Cruz de Tenerife na severovýchodě ostrova. Pláž je plně vybavena a poskytuje nabídku vodních sportů. Pokud si chcete připadat na dovolené jako v Karibiku, je právě krásná Playa de Las Teresitas tou pravou pláží pro vás.

Pláž Playa de Las Teresitas
Playa de Las Teresitas, Tenerife

Playa Jardín

Pokud preferujete pláž s černým pískem, vyberte si Playa Jardín ve městě Puerto de la Cruz na severu ostrova. Tato pláž patří mezi nejpopulárnější tenerifské černé pláže a je plně vybavená. Táhne se v délce zhruba jednoho kilometru a její černá barva nádherně kontrastuje s okolními barevnými květy. Jestliže chcete spatřit neuvěřitelnou scenérii vulkanického písku a pestrobarevné květeny, zamiřte právě na pláž Jardín.

Pláž Playa Jardín
Playa Jardín, Tenerife

Playa de Las Vistas a Playa de Los Cristianos

Rodinám s dětmi se budou zamlouvat Playa de Las Vistas a Playa de Los Cristianos na Costa Adeje v jižní části Tenerife. Pláže mají pozvolný vstup do moře a voda je zde klidná. Jsou vhodné nejen pro děti a neplavce, ale také přístupné pro handicapované osoby na vozíku. Pláže pokrývá jemný světlý písek.

Playa de los Cristianos
Playa de Los Cristianos, Tenerife

Playa de las Américas

Další z krásných pláží Tenerife, poblíž výše zmíněných Playa de Las Vistas a Playa de Los Cristianos, je známá Playa de las Américas s jemným žlutošedým pískem, která leží na pobřeží Adeje. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších pláží ostrova. Playa de las Américas poskytuje veškerý potřebný plážový servis od pronájmu lehátek a slunečníků až po vodní sporty. Na pláži a v jejím okolí panuje díky mnoha restauracím a barům čilý ruch jak ve dne, tak i v noci.

Playa de las Américas
Playa de las Américas, Tenerife

Playa de La Tejita

Pláž La Tejita se nachází v oblasti El Médano na jihu ostrova a právem se řadí mezi nejlepší pláže Tenerife. Tmavý písek, nádherná příroda i klidná atmosféra činí z pláže La Tejita skvělé místo pro dovolenou. Pláž je také vhodným výchozím místem pro toulky v přírodě – nachází se zde přírodní rezervace Montaña Roja se sopečným kráterem.

Playa de La Tejita
Playa de La Tejita, Tenerife

Bude se vám líbit