Srí Lanka

Objevte s námi to nejkrásnější co Srí Lanka nabízí

  1. eTravel.cz
  2. Srí Lanka

Srí Lanka: váš dovolenkový "šálek čaje"

Už Marco Polo kdysi označil Srí Lanku za nejkrásnější ostrov světa. Je opravdová, exotická a mění sny o ráji na zemi ve skutečnost. Nechte se překvapit romantikou zdejších pláží, bohatstvím památek a bezstarostným tempem života během vaší nezapomenutelné dovolené na Srí Lance.

Poznejte zlatavé pláže s přívětivým stínem kokosových palem, vydejte se za dobrodružstvím do džungle, na čajové plantáže nebo si odskočte na golf do Colomba. Vzduch je na Srí Lance cítit skořicí a ananasy jsou tu stejně běžné jako u nás jablka. Objevte bohatství tradic ve městečku Bentota nebo si vychutnejte koupání v průzračných vodách v letovisku Beruwela. Dovolená na Srí Lance má mnoho tváří a díky přívětivosti místních lidí se zde cítí dobře každý.

Kam se podívat na dovolené na Srí Lance?

Colombo

Colombo je jedním z nejvíce fascinujících hlavních měst na světě. Ačkoliv je velmi živé a současné, zachovává si kouzlo a atmosféru koloniální doby. Významnou památkou je Radnice nebo mešita Jami ul Alfar. Během dovolené na Srí Lance můžete v Colombu navštívit bohatě zdobený buddhistický chrám Gangarama Vihara, dopřát si masáž v některém z lázeňských domů nebo si naopak užít vzrušující a chaotickou atmosféru pouličních trhů v Pettah.

Kandy

Uprostřed zelených kopců, v centrální vrchovině Srí Lanky, leží městečko Kandy, které patří k nejkrásnějším a největším atrakcím ostrova. Oblast ukrývá tropické, převážně čajovníkové plantáže, a je středem kultury Srí Lanky. Ve městě Kandy se údajně našly čtyři Buddhovy zuby, a tak je zde k vidění chrám Dalada Maligawa, tzv. "chrám zubu", kde je jeden z nich uchován. Tento zub ovšem můžete vidět pouze při slavnosti Esala Perahera. Ať už však pojedete do Kandy během vaší dovolené na Srí Lance kdykoliv, máte se na co těšit.

Národní park Yala

Srí Lanka je zemí neuvěřitelných národních parků. Chcete vidět alespoň něco málo z jejích krás? Národní park Yala plný divokých zvířat je tou nejlepší příležitostí. Leopardi, sloni, pávi, opice, krokodýli a další z mnoha druhů ve svém přirozeném prostředí jen kousek od vás. Vydejte se na jeep safari a poznáte ojedinělou krajinu a množství zvířat ve volné přírodě.

Hikkaduwa

Místo slavných korálových zahrad leží necelých 100 km na jih od Colomba. Hikkaduwa se stala útočištěm a rájem pro potápěče, ale i pro obyčejné milovníky podmořského světa. Je zde možnost najmutí lodě s průhledným dnem či potápěčského vybavení, s nímž se můžete vydat prozkoumávat krásy ukryté pod mořskou hladinou. Hikkaduwa vás na dovolené na Srí Lance překvapí neuvěřitelnou přírodní krásou.

Víte o Srí Lance, že:

  • Srí Lanka je největším světovým producentem skořice? Skořice ze Srí Lanky je považována za nejlepší na světě. Hlavní část vývozu putuje do Mexika, kde se přidává zejména do kávy a čokolády nebo se pije jako čaj.
  • Ačkoliv nejpopulárnějším sportem na Srí Lance je kriket, národním sportem země je volejbal?
  • Na Srí Lance existuje 11 vysokých škol?

Užijte si exotiku s vůní skořice

Všechny destinace - Srí Lanka

Mapa - Srí Lanka


Nejlépe hodnocené hotely - Srí Lanka