1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Srí Lanka
 3. Severní pobřeží
 4. Colombo
 5. Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY

Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY

 • Poznávací zájezd po Srí Lance s polopenzí
 • Nezapomenutelný zážitek
 • Vstupy dle programu zahrnuty v ceně
 • Krásná pláž na Maledivách
 • Kombinace poznání a odpočinku
 • Program zájezdu
 • Praha – Colombo – Dambulla – Anuradhapura – Sigiriya – Kandy – Pinnawalla – Nuwara Eliya – NP Horton Plains – Yala – Galle – Maledivy

  1.den: odlet z Prahy – 2. den: přílet do Colomba
  Přílet, transfer z letiště do Habarany. Návštěva proslulých skalních chrámů v Dambulle (UNESCO) s mnoha buddhistickými malbami na stěnách a stropech. K vidění je i přes 130 soch Buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Večeře, nocleh ve 3* hotelu s polopenzí.
  3. den: Habarana – Anuradhapura – Habarana
  Po snídani odjezd do Anuradhapury (UNESCO). Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba i nejposvátnější strom – Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Následuje transfer zpět do hotelu, večeře, nocleh.
  4. den Habarana – Sigiriya – Kandy
  Po snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiriya Rock (UNESCO) s pevností na vrcholu, která je známá jako Lví skála. Postavit ji nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 19 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Následuje odjezd do jednoho z nejkrásnějších měst Srí Lanky – Kandy, obklopeného kopci a zapsaného na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Toto poslední hlavní město sinhálského království je centrem mnoha řemesel i umění. Cestou zastávka v zahradě s exotickým kořením. Návštěva posvátného Chrámu Buddhova zubu, ve večerních hodinách návštěva kulturního představení. Večeře a nocleh v Kandy.
  5. den: Kandy – Pinnawalla
  Po snídani návštěva královské botanické zahrady Peradeniya, která se pyšní výskytem více než 4000 druhů rostlin. Všichni milovníci flóry budou jistě unešeni – a to nejen z nádherných orchidejí a palem. Poté následuje přejezd do sloního sirotčince v Pinnawalle. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Pozorování slonů při koupání v nedaleké řece nebo jejich krmení patří k nezapomenutelným zážitkům. Večeře a nocleh v Pinnawalle.
  6.den: Pinnawalla – Nuwara Eliya
  Po snídani odjezd vlakem do Nuwara Eliya, návštěva zářivě zelených čajových plantáží. Nuwara Eliya neboli „Malá Anglie“ leží mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Tato místo by mělo být nejchladnějším na celém ostrově. Počasí zde připomíná anglický venkov, britský vliv je tu znát, i domy jsou vystaveny ve stylu královny Anny. Večeře, nocleh.
  7. den: Nuwara Eliya – NP Horton Plains - Yala
  Se snídaní ve formě balíčku odjezd v časných ranních hodinách do NP Hortonské planiny (UNESCO). V rámci přibližně 9 km dlouhého treku uvidíte horský mlžný prales a také ojedinělou flóru a faunu, z nichž některé druhy patří mezi endemické. Následně si vychutnáte okouzlující vodopády Baker´s Falls a naskytne se Vám dechberoucí pohled do kilometrové propasti v místě nazývaném Konec světa. Přejezd do NP Yala, projížďka v džípech. V tomto parku žije více než 400 divokých slonů indických, leopardi, krokodýli, šakali, vodní buvoli. Otevřené prostředí láká dravce, jako je například orel mořský. K vidění jsou také čápi, pávi či zoborožci. Večeře, nocleh.
  8. den: Yala Colombo

  Po snídani odjezd do na letiště do Colombo a přelet na Maledivy (letecká společnost Emirates). Nocleh na atolu Maafushi na Maledivách.

  9./10./11. den:
  Relax na bílých plážích pod palmami, možnost šnorchlování. Ubytování s možností přikoupení plné penze nebo all inclusive v hotelu na Maledivách. 
  12. den:
  Ukončení pobytu, transfer na letiště v Male a odlet do Prahy se společností Emirates.

  V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Srí Lanka, Srí Lanka – Maledivy a Maledivy  – Praha v ekonomické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování 6 nocí během okruhu s polopenzí  v hotelech 3* a 4 noci na Maledivách ve 4* resortu s polopenzí či all inclusive, služby česky či slovensky hovořícího průvodce na Srí Lance, transfery z/na letiště na Srí Lance i na Maledivách, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

  V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění, povinné vízum na Srí Lanku si musí klienti zajistit individuálně na stránkách, fakultativně lze přikoupit plnou penzi na Maledivách.

  https://eta.gov.lk/slvisa/

   Upozornění
  Minimální počet pro realizaci zájezdu je 10 PAX. Nápoje během oběda a večeře nejsou během okruhu zahrnuty v ceně.

Fotogalerie

 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY
 • Velký okruh fascinující SRÍ LANKOU + MALEDIVY