Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Rady na cestu na Srí Lanku

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Lékařská péče je na Srí Lance relativně dobrá. V případě potřeby je vhodné požádat o doporučení zdravotnického zařízení v hotelech vyšší kategorie. Soukromí lékaři bývají k zastižení celých 24 hodin.

Na Srí Lance je nutné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích.

V současnosti lze navštívit všechny části Srí Lanky. V severní a východní oblasti ostrova, které byly dříve kontrolované hnutím „Tamilských tygrů“, je však třeba počítat s přítomností bezpečnostních složek a horší infrastrukturou. Doporučuje se sledovat aktuální politické dění a vývoj situace.

Zajímavosti na Srí Lance

Colombo

Colombo je jedním z nejvíce fascinujících hlavních měst na světě. Ačkoliv je velmi živé a moderní, zachovává si kouzlo a atmosféru koloniální doby. Největší dominantou města jsou 2 věže světového obchodního centra. Významnou památkou je Radnice nebo mešita Jami ul Alfar. V Colombu můžete navštívit bohatě zdobený buddhistický chrám Gangarama Vihara, dopřát si masáž v některém z lázeňských domů nebo si naopak užít vzrušující a chaotickou atmosféru pouličních trhů v Pettah.

Kandy

Uprostřed zelených kopců, v centrální vrchovině Srí Lanky, leží městečko Kandy, které patří k nejkrásnějším a největším atrakcím ostrova. Oblast ukrývá tropické, převážně čajovníkové plantáže, a je středem kultury Srí Lanky. Ve městě Kandy se údajně našly čtyři Buddhovy zuby, a tak je zde k vidění chrám Dalada Maligawa, tzv. "chrám zubu", kde je jeden z nich uchován. Tento zub ovšem můžete vidět pouze při slavnosti Esala Perahera.

Národní park Yala

Srí Lanka je zemí neuvěřitelných národních parků. Chcete vidět alespoň něco málo z jejích krás? Národní park Yala plný divokých zvířat je tou nejlepší příležitostí. Leopardi, sloni, pávi, opice, krokodýli a další z mnoha druhů ve svém přirozeném prostředí jen kousek od vás. Vydejte se na jeep safari a poznáte ojedinělou krajinu a množství zvířat ve volné přírodě.

Hikkaduwa

Místo slavných korálových zahrad leží necelých 100 km na jih od Colomba. Hikkaduwa se stala útočištěm a rájem pro potápěče, ale i pro obyčejné milovníky podmořského světa. Je zde možnost najmutí lodě s průhledným dnem či potápěčského vybavení, s nímž se můžete vydat prozkoumávat krásy ukryté pod mořskou hladinou. Hikkaduwa překvapuje neuvěřitelnou přírodní krásou.