800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Srí Lanku

od 19 990 Kč za
Rady na cestu na Srí Lanku

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Colombo

19 905 165

12:0 h

sinhalština, tamilština, angličtina

srílanská rupie (LKR)

65 610 km2

Doklady a víza

Pro cestu na Srí Lanku je vyžadován cestovní pas, jehož platnost musí přesahovat alespoň o šest měsíců platnost žádaného srílanského víza.

Vízum se uděluje zdarma po příletu na letišti v Colombu, a to zpravidla k jednomu vstupu na dobu 30 dnů.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Lékařská péče je na ostrově relativně dobrá. Je vhodné požádat o doporučení zdravotnického zařízení v hotelech vyšší kategorie. Soukromí lékaři bývají k zastižení celých 24 hodin.

Při pobytu na Srí Lance je nutné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích.

Povinné očkování při cestě na Srí Lanku není vyžadováno. Doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A a B.

V současnosti lze navštívit všechny části ostrova. V severní a východní oblasti ostrova, které byly dříve kontrolované hnutím „Tamilských tygrů“ je však třeba počítat s větší přítomností bezpečnostních složek a horší infrastrukturou. Doporučuje se sledovat aktuální politické dění a vývoj situace.

Zajímavosti

Colombo

Colombo je jedním z nejvíce fascinujících hlavních měst na světě. Ačkoliv je velmi živé a moderní, zachovává si kouzlo a atmosféru koloniální doby. Největší dominantou města jsou 2 věže světového obchodního centra. Významnou památkou je Radnice nebo Mešita Jami ul Alfar. V Colombu můžete navštívit bohatě zdobený budhistický chrám Gangarama Vihara, zajít do sloního sirotčince v Pinnawela, dopřát si masáž v některém z lázeňských domů nebo si naopak užít vzrušující a chaotickou atmosféru pouličních trhů v Pettah.

Kandy

Uprostřed zelených kopců v centrální vrchovině Srí Lanky leží městečko Kandy, patřící k nejkrásnějším a největším atrakcím ostrova. Starověké místo obklopené horami ukrývá tropické, převážně čajovníkové plantáže, a je středem kultury Srí Lanky. Ve městě Kandy se údajně našly čtyři Buddhovy zuby, a tak je zde k vidění chrám Dalada Maligawa, tzv. "chrám zubu", kde je jeden z nich uchován. Tento zub ovšem můžete vidět pouze při slavnosti Esala Perahera.

Národní park Yala

Srí Lanka je zemí neuvěřitelných národních parků. Chcete vidět alespoň něco málo z jejích krás? Národní park Yala plný divokých zvířat je tou nejlepší příležitostí. Leopardi, sloni, pávi, opice, krokodýli a další z mnoha druhů ve svém přirozeném prostředí jen kousek od Vás. Vydejte se na safari jeep a poznáte ojedinělou krajinu a množství zvířat.

Hikkaduwa

Místo slavných korálových zahrad leží necelých 100 km na jih od Colomba. Hikkaduwa se stala útočištěm a rájem pro potápěče, ale i pro obyčejné milovníky podmořského světa. Je zde možnost najmutí lodě s průhledným dnem či potápěčského vybavení, s nímž se můžete vydat prozkoumávat krásy ukryté pod mořskou hladinou. Hikkaduwa překvapuje neuvěřitelnou přírodní krásou, a proto věříme, že si z Hikkaduwy odvezete nezapomenutelné zážitky.

Srí Lanka - vybrané hotely

MERMAID HOTEL & CLUB
9,2

MERMAID HOTEL & CLUB

Srí Lanka, Západní pobřeží, Kalutara

Cena od: 24 990 Kč

Pro skupinu:

Královská cesta

Královská cesta

Srí Lanka

Cena od: 38 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL TANGERINE BEACH

HOTEL TANGERINE BEACH

Srí Lanka, Západní pobřeží, Kalutara

Cena od: 20 390 Kč

Pro skupinu:

HOTEL INDURUWA BEACH RESORT
8,5

HOTEL INDURUWA BEACH RESORT

Srí Lanka, Jižní pobřeží, Induruwa

Cena od: 39 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PANDANUS BEACH
8,3

HOTEL PANDANUS BEACH

Srí Lanka, Jižní pobřeží, Induruwa

Cena od: 29 390 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PANORAMA CLUB
6,8

HOTEL PANORAMA CLUB

Srí Lanka, Jižní pobřeží, Talalla Bay

Cena od: 34 490 Kč

Pro skupinu:

×