Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
17.10–16.11.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Rady na cestu na Srí Lanku

Doklady a víza

Pro cestu na Srí Lanku je vyžadován cestovní pas, jehož platnost musí přesahovat alespoň o šest měsíců platnost žádaného srílanského víza.

Vízum se uděluje zdarma po příletu na letišti v Colombu, a to zpravidla k jednomu vstupu na dobu 30 dnů.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Lékařská péče je na ostrově relativně dobrá. Je vhodné požádat o doporučení zdravotnického zařízení v hotelech vyšší kategorie. Soukromí lékaři bývají k zastižení celých 24 hodin.

Při pobytu na Srí Lance je nutné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích.

Povinné očkování při cestě na Srí Lanku není vyžadováno. Doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A a B.

V současnosti lze navštívit všechny části ostrova. V severní a východní oblasti ostrova, které byly dříve kontrolované hnutím „Tamilských tygrů“ je však třeba počítat s větší přítomností bezpečnostních složek a horší infrastrukturou. Doporučuje se sledovat aktuální politické dění a vývoj situace.

Zajímavosti

Colombo

Colombo je jedním z nejvíce fascinujících hlavních měst na světě. Ačkoliv je velmi živé a moderní, zachovává si kouzlo a atmosféru koloniální doby. Největší dominantou města jsou 2 věže světového obchodního centra. Významnou památkou je Radnice nebo Mešita Jami ul Alfar. V Colombu můžete navštívit bohatě zdobený budhistický chrám Gangarama Vihara, zajít do sloního sirotčince v Pinnawela, dopřát si masáž v některém z lázeňských domů nebo si naopak užít vzrušující a chaotickou atmosféru pouličních trhů v Pettah.

Kandy

Uprostřed zelených kopců v centrální vrchovině Srí Lanky leží městečko Kandy, patřící k nejkrásnějším a největším atrakcím ostrova. Starověké místo obklopené horami ukrývá tropické, převážně čajovníkové plantáže, a je středem kultury Srí Lanky. Ve městě Kandy se údajně našly čtyři Buddhovy zuby, a tak je zde k vidění chrám Dalada Maligawa, tzv. "chrám zubu", kde je jeden z nich uchován. Tento zub ovšem můžete vidět pouze při slavnosti Esala Perahera.

Národní park Yala

Srí Lanka je zemí neuvěřitelných národních parků. Chcete vidět alespoň něco málo z jejích krás? Národní park Yala plný divokých zvířat je tou nejlepší příležitostí. Leopardi, sloni, pávi, opice, krokodýli a další z mnoha druhů ve svém přirozeném prostředí jen kousek od Vás. Vydejte se na safari jeep a poznáte ojedinělou krajinu a množství zvířat.

Hikkaduwa

Místo slavných korálových zahrad leží necelých 100 km na jih od Colomba. Hikkaduwa se stala útočištěm a rájem pro potápěče, ale i pro obyčejné milovníky podmořského světa. Je zde možnost najmutí lodě s průhledným dnem či potápěčského vybavení, s nímž se můžete vydat prozkoumávat krásy ukryté pod mořskou hladinou. Hikkaduwa překvapuje neuvěřitelnou přírodní krásou, a proto věříme, že si z Hikkaduwy odvezete nezapomenutelné zážitky.