Srí Lanka | Západní pobřeží | Wadduwa

SIDDHALEPA AYURVEDA HEALTH RESORT

  Přidat k oblíbeným

  Poloha a popis

  Popis zájezdu

  Jedná se  o pobytový zájezd. Vydejte se s námi na tento tropický ostrov v Indickém oceánu do letoviska Wadduwa, které leží 40 km jižně od hlavního města Colombo a  pyšní se svými uchvatnými plážemi a nadstandartními turistickými službami. Užijte si sluníčka, překrásného moře a místní atmosféru. CITY TOUR  DO MĚSTA COLOMBA V CENĚ ZÁJEZDU - V ANGLICKÉM JAZYCE!!!


  PROŽIJTE VAŠÍ EXOTICKOU DOVOLENOU V RESORTU
  SIDDHALEPA AYURVEDA HEALTH RESORT 4* S PLNOPENZÍ!!!

  Popis Lokace

  WADDUWA :

  Letovisko západního pobřeží s krásnými písčitými plážemi, leží 40 km jižně od hlavního města Colombo. Wadduwa byla dříve rybářskou vesničkou, dnes sem turisty láká krásná, několik kilometrů dlouhá pláž a moře, jehož teplota po celý rok neklesá pod 28°C. Celou oblast obklopují plantáže kokosových palem, ze kterých se vyrábí palmové víno „Toddy“. K dispozici jsou obchůdky, bary a restaurace, kam můžete zavítat k nákupu suvenýrů a občerstvení. Doporučujeme navštívit buddhistický chrám „Maha Vihara“, Dále lze zapůjčit automobil a podniknout výlety do hlavního města či krásného vnitrozemí.  Zajímavá místa v blízkosti:

  "COLOMBO": Největší město, nacházející se na západním pobřeží Sri Lanky, je jedním z největších a nejdůležitějších přístavů v Indickém oceánu a také středem obchodního dění s množstvím administrativních budov. Naleznete zde také budovy a ruiny z koloniální doby, které Vám přiblíží historii tohoto multikulturního města. Za návštěvu jistě stojí hinduistický klášter či budhistický chrám.

  "PINNAWELLA": Malebná vesnička, nacházející se na břehu řeky v blízkosti města "Kegalle", mezi hlavním obchodním městem "Colombo" a hlavním kulturním městem "Kandy". V "Pinnawelle" najdete jediný sloní sirotčinec na světě, starající se o největší stádo slonů v zajetí, kteří například oslepli či byli nějakým jiným způsobem zmrzačeni. Na Sri Lance se vyskytují především sloni z rodu "Elphas Maximus", kteří patří k největším z asijských slonů. Současně zde můžete navštívit výrobnu papíru ze sloního trusu, která poskytuje stálý příjem místním vesničanům. Shledání se s tak velkým stádem slonů z blízkosti pro Vás bude jistě silným zážitkem při Vaší cestě Sri Lankou.

  "KANDY": Město posledních Singálských králů vyzařující elegantním šarmem a atmosférou starověku se nachází ve výšce 500 m. n. m. a je lemováno vysokými kopci s nádhernou faunou a florou. "Kandy" se právem pyšní svým bohatým kulturním dědictvím. Dominantou je města "Chrám Sv. Zubu", kde je uchována replika schránky s jedním ze čtyř Buddhových zubů, které byly nalezeny po jeho kremaci. Najdete zde také další množství svatyní a chrámů ze 14. století.

  Popis ubytování

  SIDDHALEPA AYURVEDA HEALTH RESORT 3***:

  Resort se nachází ve městě Wadduwa, 65 km od mezinárodního letiště  a 7 km od města Kalutara přímo na zlatopísčité pláži. Je obklopen tropickou zahradou a nabízí místní terapii čištění, detoxikaci a omlazení mysli i těla. Má 50 klimatizovaných bungalowů (kategorie Superior, Superior Terrace nebo Deluxe Bungalows) s terasou či balkónem s vlastním sociálním zařízením, satelitní televizí, telefonem, minibarem, vysoušečem vlasů, koutkem pro přípravu kávy a čaje, trezorem a internetem (za poplatek). Hosté mohou využít služeb restaurace (místní, čínské, indické nebo západní kuchyně či dietní stravování) a 2 barů (v lobby a u bazénu). V přilehlém areálu je bazén s vodopádem a dětským brouzdalištěm, dětské hřiště, sluneční terasa, obchod se suvenýry, minimarket, lékárna a také nemocnice se 24-ti hodinovou službou. Nechybí volejbal, badminton, stolní tenis a animace.

  Strava

  Kuchyně na Sri Lance nabízí plno gurmánských specialit a lahůdek. Skládá se z ovoce a zeleniny, kokosových ořechů, mořských plodů. Tamní speciality ovlivnily národy, které měly se Srí Lankou co do činění. Byli to Arabové, Indové, Holanďani či Angličané. Vliv jednotlivých kuchyní se dodnes promítá v pokrmech domorodců a tvoří zajímavé směsi chutí. Hlavní vliv má pochopitelně kuchyně indická, v mnoha ohledech jsou obě kuchyně totožné.

  PROGRAM

  1. DEN

  Odlet z České republiky (dle potvrzeného letového řádu)


  2. DEN (LETIŠTĚ/NEGOMBO)

  Po příletu se setkáte s anglicky hovořícím průvodcem, následuje transfer do hotelu SIDDHALEPA AYURVEDA RESORT 3*** ve Wadduwě

  Ubytování

  Volný program


  3. DEN - předposlední DEN

  Volný program

  Možnost fakultativních výletů


  POSLEDNÍ DEN

  Snídaně v hotelu

  Odjezd na letiště


  Přílet do České republiky (dle potvrzeného letového řádu)


  Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.